Svariausia pergale džiaugiasi „Šiauliai“ B

Spalio 1011 dienomis vyko LFF II lygos Vakarų zonos antrojo etapo varžybos. Trijuose susitikimuose kovėsi komandos, besivaržančios dėl 16 vietų, taip pat trejos rungtynės – tarp ekipų, besirikiuojančių 712 vietose. Šįkart svariausiomis pergalėmisdžiaugėsi Klaipėdos „Rosa“ ir „Šiauliai“ B, kuriems varžovai buvo visiškai nepajėgūs pasipriešinti.
Laimėjo „Šilutė“

Šeštadienį Šilutėje susitiko vietos „Šilutė“ (treneris Svajūnas Česnulis) ir Plungės „Babrungas“ (treneris Kęstutis Petkus), žaidžiantys 16 vietų grupėje. Komandų susitikimas buvo ypatingai ramus – jokių pražangų, nuobaudų ir tik vienas įvartis, pergalę atnešęs namų komandai. Vienintelio įvarčio autorius – „Šilutės“ puolėjas Vilius Giedraitis, kuris Ernesto Žymanto saugomus „Babrungo“ vartus taikliai atakavo 52-ąją rungtynių minutę.

Pergalė – „Neptūno“ rankose

Gerokai daugiau įtampos buvo Klaipėdoje, kur šeštadienį žaidė abi vietos komandos – „Atlantas“ (treneris Marius Komovas) ir „Neptūnas“ (treneris Donatas Navikas).

Pirmasis kėlinys – be pražangų, bet su dviem įvarčiais. Pirmuoju, pelnytu 28 min., džiaugėsi „Neptūnas“. Sėkmė lydėjo šios komandos saugą Marių Pupšį, įveikusį Žymanto Butkaus saugomus „Atlanto“ vartus. Po aštuonių minučių – jau lygiosios: „Neptūno“ vartininką Edgarą Anaškiną įveikė „Atlanto“žaidėjas Lukas Bielskis.

Praėjus penkiolikai antrojo kėlinio minučių teisėjas geltona kortele nubaudė „Atlanto“ gynėją Vytautą Laurinaitį. Po minutės – 11 metrų baudinys, kurį sėkmingai realizavo „Neptūno“ saugas Donatas Surblys. Po šio įvarčio rezultatas nebekito, susitikimas baigėsi 1:2 „Neptūno“ naudai. Tačiau pražangų netrūko: geltonas korteles užsidirbo „Atlanto“ žaidėjai Donatas Stankevičius ir Vilius Bundulas bei „Neptūno“ futbolininkai Aleksandr Fiodorov, Erikas Vainoras, Aurimas Jurgelevičius.

„Šiauliai“ B sutriuškino gargždiškius

Toje pačioje 16 vietų grupėje žaidžiančios „Šiaulių“ B (treneris Marius Gurskis) ir Gargždų „Bangos“ B (treneris David MarquesAfonso) komandos rungtyniavo sekmadienį.

Pirmojo kėlinio metu pelnytas tik vienas įvartis – Kornelijaus Smilingio saugomus „Bangos“ vartus rezultatyviai atakavo šiauliškis puolėjas Mantas Pikčiūnas (35 min.). Fiksuota ir viena pražanga – „Bangos“ B puolėjui Jonui Bičkui.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui, „Šiauliai“ B pagerino savo rezultatą – taiklus buvo Gabrielius Micevičius. Vėliau rezultatas ilgai nekito, tačiau teisėjas vos spėjo kelti geltonas korteles – klaidas vienas po kito darė šiauliškiai futbolininkai Ignas Paulius, Dovydas Jansonas, Grantas Jaseliūnas, Kristupas Mantinis. Likus dešimčiai minučių rezultatas buvo 2:0 ir atrodė, kad daugiau jis nekis, bet… „Šiauliai“ B savo pranašumą demonstravo toliau. 81min. trečiąjį įvartį į ekipos sąskaitą įrašė Edvinas Karasiovas, o per papildomas varžybų minutes pelnyti dar du įvarčiai, jų autoriai – G. Jaseliūnas ir E. Karasiovas. Taigi galutinis rezultatas – triuškinantis: 5:0 pergalę šventė aikštės šeimininkai šiauliškiai. Beje, pačioje varžybų pabaigoje viena pražanga fiksuota ir „Bangai“ B – geltoną kortelę užsidirbo Paulius Lotužys.

Juventa 99“ įveikė telšiškius

712 vietų grupėje šeštadienį Šiauliuose žaidė vietos „Juventa 99“ (treneris Arvydas Kšivickas) ir Telšių „Džiugas“ B (treneris Rolandas Leščius).

Susitikimą sėkmingai pradėjo svečiai – Telšių ekipa. Joje žaidžiantis futbolininkas iš Japonijos Ryu Sakurai Povilo Survilos saugomus „Džiugo“ B vartus sėkmingai atakavo jau ketvirtąją susitikimo minutę. 23 min. telšiškiai rezultatą padidino iki 2:0, šįkart taiklus buvo puolėjas Eridanas Bagužas. Bet jau po minutės sėkme džiaugėsi aikštės šeimininkai – skirtumą sumažino „Juventos 99“ puolėjas Vytautas Mituzas, o 32 min. – jau lygiosios, antrąjį įvartį į šiauliškių ekipos sąskaitą įrašė gynėjas Ruslanas Pačkajevas. 39 min. rezultatas dar šoktelėjo „Juventos99“ naudai – šįkart dėl to, kad kamuolį į savo vartus įmušė „Džiugo“ B saugas Vilius Butkus. Paskutiniąją kėlinio minutę – dar vienas įvartis. Antrąkart taiklus buvo „Juventos 99“ žaidėjas V. Mituzas, po kurio smūgio rezultatas – 4:2.

Ir tai dar ne viskas – vos prasidėjus antrajam kėliniui aikštės šeimininkai džiaugėsi penktuoju įvarčiu. Jo autorius – Paulius Bieliauskas. Taip rungtynės ir baigėsi – 5:2 Juventos 99“ naudai. Pražangas šiose varžybose užsidirbo Šiaulių ekipos atstovas Tomas Staponkus ir V. Mituzas bei telšiškiai Džiugas Trybė ir Kipras Keliauskas.

Pergalę nuskynė „Radviliškis“

Šeštadienį 712 vietų grupėje įvyko dar vienos varžybos – Tauragėje tarp vietos „Tauro“ (treneris Žydrūnas Mačaitis) ir „Radviliškio“ (treneris Mindaugas Urbonavičius).

Pirmasis kamuolys į Mindaugo Gaižausko saugomus aikštės šeimininkų vartus skriejo jau devintąją varžybų minutę. Taikliai atakavo „Radviliškio“ žaidėjas Titas Boriavičius. Atrodė, kad „Tauras“ nepasiduos – 16 min. rezultatas buvo išlygintas. Aurimo Žirgulio saugomus „Radviliškio“ vartus rezultatyviai atakavo „Tauro“ atstovas Haroldas Eskis.  Bet po trijų minučių svečiai vėl išsiveržė į priekį – 19 min. tauragiškių komandos vartus įveikė Edgaras Stankevičius, 39 min. trečiąjį įvartį komandai pelnė saugas Kristupas Petkevičius. Taigi kėlinys baigėsi 1:3 svečių naudai.

Antrojo kėlinio metu, tiksliau – pačioje jo pabaigoje, abi komandos pelnė dar po įvartį: 86 min. rezultatą iki 2:3 sušvelnino „Tauro“ žaidėjas Ignas Bajorinas, 87 min. skirtumas vėl išaugo – ketvirtąjį įvartį pelnė „Radviliškio“ treneris M. Urbonavičius. Taigi pasibaigus susitikimui švieslentė rodė 2:4 svečių naudai. Geltoną kortelę užsidirbo „Tauro“ gynėjas Edgaras Kačergius.

Rosa“ triumfavo

712 vietų grupėje varžėsi ir Klaipėdos „Rosa“ (treneris Rimantas Vilavičius) bei į svečius pas klaipėdiečius atvykę Joniškio „Saned“ (treneris Edmundas Bernotas) futbolininkai.

Klaipėdos ekipa pirmuoju įvarčiu džiaugėsi jau ketvirtąją susitikimo minutę, kai „Saned“ vartininko Roko Jankausko užkardą įveikė „Rosos“ žaidėjas Aurimas Barsteika. Antrasis įvartis – 26 min. Ir vėl – į Joniškio ekipos vartus. Šįkart taiklus buvo Nedas Jurgis Šimkutis. Pražangos per pirmąjį kėlinį fiksuotos dvi. Ir abi – „Rosos“ žaidėjams A. Barsteikai ir Regimantui Dunauskui.

Antrojo kėlinio metu toliau siautėjo „Rosa“: 61 min. komandos rezultatą pagerino Nerijus Jurkaitis, 82 min. antrąkart pasižymėjo N. J. Šimkutis, 84 min. antrąjį įvartį pelnė ir N. Jurkaitis. Po pastarojo įvarčio rezultatas – net 5:0 klaipėdiečių naudai. Bet tai dar ne pabaiga – paskutinę, 90-ąją, minutę Lukas Nedzinskas taikliai realizavo 11 metrų baudinį ir rezultatą užaugino net iki 6:0. Ir tai – tikras „Rosos“ triumfas. Antrajame kėlinyje geltoną kortelę pelnė „Rosos“ žaidėjas Audrius Gadeikis, na, o „Saned“ saugas Robertas Visockas per vieną minutę užsidirbo ir geltoną, ir raudoną korteles.