Ketvirtasis turas: „Atlantas“ B pakilo iš autsaiderio pozicijų

Šį savaitgalį įvyko ketverios Lietuvos futbolo federacijos II lygos Vakarų zonos ketvirtojo turo varžybos. Penktadienį Šilutėje kovėsi „Šilutė“ ir Telšių „Džiugas“ B, šeštadienį Gargžduose – vietos „Banga“ B ir Vakarų zonos lyderis „Radviliškis“, sekmadienį Akmenėje – „Akmenės cementas“ ir „Palanga“ B, Kelmėje – vietos „Kražantė“ ir Klaipėdos „Atlantas“ B. Penktosios šio turo varžybos, kuriose turi susirungti Joniškio „Saned“ ir Plungės „Babrungas“, nukeltos į liepos 6-ąją.
Rungiantis šilutiškiams ir telšiškiams, pirmasis įvartis pelnytas 14-ąją minutę – „Šilutės“ vartus taikliai atakavo „Džiugo“ saugas Arnas Kaveckis. Bet šilutiškiai rankų nenuleido – praėjus vos 6 minutėms puolėjo Dariaus Paldausko smūgiuotas kamuolys neprašovė pro šalį. Taigi rezultatas buvo išlygintas (1:1). Dar po šešių minučių jis vėl persvertas „Džiugo“ naudai, tačiau tai – ne telšiškių, o šilutiškių nuopelnas. Mat „Šilutės“ saugas Marius Stonkus smūgiavo į savo vartus, tuo pagelbėdamas priešininkams.
Nepaisant šios nesėkmės, šilutiškiai iniciatyvos iš savo rankų nepaleido. Vienas po kito įvarčius pelnė puolėjas Aivaras Thales (29 min.) ir saugas Ignas Paulius (31 min.). Jų dėka rezultatas vėl persvertas „Šilutės“ naudai – 3:2. Pirmasis kėlinys baigėsi geltonomis kortelėmis. Jas užsidirbo šilutiškis saugas Kostas Vilkys (35 min.) ir „Džiugo“ žaidėjas Gvidas Šarkis.
Per antrąjį kėlinį sėkmė šypsojosi tik telšiškiams. Jo metu „Džiugui“ pavyko ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą – 3:4. Abiejų įvarčių autorius – puolėjas Edvinas Sirutavičius, juos įmušęs 47-ąją ir 61-ąją rungtynių minutėmis. Šilutiškiams pavyko pelnyti tik geltoną kortelę – ją antrąsyk per šias varžybas užsidirbo Kostas Vilkys. Taigi galutinis varžybų rezultatas – 3:4. Pergalė – „Džiugo“ rankose.
Šeštadienį, žaidžiant „Bangai“ ir „Radviliškiui“, pelnyta daugiau geltonų kortelių nei įvarčių. Jau 4-ąją varžybų minutę prasižengė „Bangos“ gynėjas Jokūbas Strauka. Iškart po pražangos jį aikštelėje pakeitė Mantas Lukas. Pirmasis įvartis pelnytas 8-ąją minutę – aikštės šeimininkų vartus taikliai atakavo „Radviliškio“ žaidėjas Deividas Dargužis. Šis jo įvartis – jau aštuntasis per šį sezoną, leidęs Deividui susigrąžinti rezultatyviausio Vakarų zonos žaidėjo titulą.
26-ąją minutę – vėl pražanga. Geltona kortelė parodyta „Bangos“ saugui Armandui Šveistriui. Na, o paskutiniąją kėlinio minutę gargždiškiai džiaugėsi įvarčiu – kamuolį į itin stipraus priešininko vartus paleido Vaidas Magdušauskas. Taigi rezultatas išlygintas, tačiau antrajame kėlinyje „Radviliškis“ jį vėl persvėrė savo naudai. 80-ąją rungtynių minutę taiklus buvo tik prieš 10 minučių į aikštę išleistas Mindaugas Urbonavičius. Jo įvartis buvo paskutinis, rezultatas – 1:2 „Radviliškio“ naudai. Beje, per antrąjį kėlinį radviliškiečiai neišvengė klaidų – geltonas korteles pelnė Edgaras Balandis ir Darius Basevičius.
Sekmadienį pirmieji rungėsi „Akmenės cementas“ ir „Palanga“. Varžybos pradėtos pražanga, ją 14-ąją minutę užsidirbo „Akmenės cemento“ gynėjas Darius Gulbinas. Po kelių minučių pirmuoju įvarčiu džiaugėsi „Palanga“, jo autorius – saugas Aurimas Jurgelevičius. Deja, aikštės šeimininkai kol kas neturėjo kuo džiaugtis – 22-ąją minutę padaryta dar viena klaida, už kurią geltoną kortelę gavo Marius Ligeika. Sėkmė Akmenės futbolininkams ėmė šypsotis 28-ąją minutę, kuomet gynėjui Kęstučiui Daškui pavyko išlyginti rezultatą.
Vėliau ir vienos, ir kitos ekipos žaidėjai darė klaidas. Geltonas korteles užsidirbo palangiškis Rokas Jurevičius, vėliau akmeniškiai Mindaugas Toleikis ir Nedas Stankus. Rungtynėms einant į pabaigą „Akmenės cementas“ dar kartą nudžiugino savo sirgalius – saugo Luko Dukavičiaus dėka susitikimas baigėsi 2:1 „Akmenės cemento“ naudai. Pačioje rungtynių pabaigoje „Palanga“ užsidirbo dar vieną geltoną kortelę, ji iškelta Mindaugui Vitkauskiui.
Sekmadienio popietę įtempas mačas vyko tarp „Kražantės“ ir „Atlanto“. Nors rungtynės baigėsi lygiosiomis, klaipėdiškiams jos buvo reikšmingos – „Atlantas“ gavo progą iš paskutinės vietos turnyrinėje lentelėje pakilti į devintąją.
Veiksmas įsibėgėjo jau 9-ąją varžybų minutę, kai „Kražantės“ gynėjas Tautvydas Bracevičius taikliai įmušė 11 metrų baudinį. Po kelių minučių kelmiškių laukė „Atlanto“ revanšas – taiklus Kasparo Davidonio smūgis išlygino rezultatą. Toks jis išliko iki pat kėlinio pabaigos. Pirmojo kėlinio metu teisėjai fiksavo dvi pražangas, geltona kortelė iškelta „Atlanto“ futbolininkui Emilijui Golikovui, vėliau – ir „Kražantės“ žaidėjui Gvidui Vasyliui.
Prasidėjus antrajam kėliniui, į priekį išsiveržė svečių ekipa. Du įvarčius „Atlantui“ pelnęs Aleksandr Fiodorov (50 min. ir 72 min.) komandos rezultatą pakėlė iki 1:3, tačiau tai dar nebuvo pabaiga. Nors atrodė, kad pergalę švęs klaipėdiškiai, aikštės šeimininkai nepasidavė. Baigiantis varžyboms, „Kražantė“ susiėmė ir sugebėjo išlyginti rezultatą. Dviejų taiklių Kildro Kavaliuko smūgių dėka (76 min. ir 90 min.) švieslentėje įsižiebė skaičiai 3:3. Pražangas antrojo kėlinio metu užsidirbo kelmiškis Valdas Judeikis, ir „Atlanto“ gynėjai Gustas Gumbaravičius bei Tomas Gvazdinskas.
Taigi ketvirtasis turas baigtas (kaip minėjome, „Soned“ ir „Babrungo“ varžybos nukeltos). Po jo turnyrinė lentelė tokia: 1. „Radviliškis“, 2. „Akmenės cementas“, 3. „Džiugas“ B, 4. „Babrungas“, 5. „Banga“ B, 6. „Šilutė“, 7. „Palanga“ B, 8. „Kražantė“, 9. „Atlantas“ B, 10. „Saned“.