Vakarų zonoje sužaistos dar penkerios varžybos

Savaitgalį tęsėsi LFF II lygos Vakarų zonos antrojo etapo varžybos. Sužaistos penkerios varžybos: trejos – tarp tų komandų, kurios pirmajame etape užėmė 1–6 vietas, dvejos – tarp likusiųjų 7–12 vietose.

Pergalę šventė „Babrungas“

Penktadienį Gargžduose (1–6 vietų grupėje) rungėsi vietos „Banga“ B (treneris David Marques Afonso) ir Plungės „Babrungas“ (treneris Kęstutis Petkus).

Gausaus sirgalių būrio, kurių buvo apie 200, džiaugsmui varžybas įvarčiu pradėjo aikštės šeimininkai – „Bangos“ B futbolininkai: 14-ąją min. Ernesto Žymanto saugomus „Babrungo“ vartus taikliai atakavo rezultatyviausias šio sezono žaidėjas Ignas Venckus. Baigiantis pirmajam kėliniui, plungiškiai rezultatą išlygino – 43 min. pasižymėjo saugas Mantas Rusys. Tiesa, prieš tai jis buvo pelnęs geltoną kortelę. Tarp prasižengusiųjų pirmajame kėlinyje – ir „Bangos“ B žaidėjas Eduardas Jurjonas.

Įsibėgėjus antrajam kėliniui, „Babrungui“ pavyko dukart pagerinti savo rezultatą. Tiesa, ne įvarčiais, o 11 metrų baudiniais. Abu juos taikliai realizavo „Babrungo“ žaidėjas Kostas Paplauskas (32 ir 74 min.). Na, o „Bangos“ B futbolininkai skaičiavo pražangas. Teisėjas antrą geltoną, o kartu ir raudoną kortelę iškėlė E. Jurjonui, įspėti buvo ir Mantas Petrikas, Edvinas Bračkus, Jonas Bičkus. Galutinis susitikimo rezultatas – nuviliantis ir aikštės šeimininkus, ir sirgalius. Rezultatu 1:3 pergalę šventė Plungės ekipa.

„Atlantas“ sutriuškino „Šilutę“

Šeštadienį toje pačioje grupėje varžėsi Klaipėdos „Atlantas“ (treneris Marius Komovas) ir į svečius pas jį atvykusi „Šilutė“.

Susitikimą įvarčiu pradėjo aikštės šeimininkai – 10 min. Artūro Normanto saugomus „Šilutės“ vartus įveikė „Atlanto“ gynėjas Rokas Borusas. Vėliau pasipylė geltonos kortelės: teisėjas įspėjo „Neptūno“ saugą Justą Adamą, paskui – „Šilutės“ žaidėjus Martyną Golubovskį ir Tadą Kazlauską. Tiesa, pastarasis vieną paskui kitą padarė dvi pražangas, tad užsidirbo dar ir raudoną kortelę.

58 min. „Atlanto“ rezultatą pagerino ir porą šimtų žiūrovų puikiu įvarčiu nudžiugino Lukas Bielskis, 81 min. J. Adamo dėka rezultatas jau buvo 3:0 aikštės šeimininkų naudai. Na, o paskutiniąją rungtynių minutę klaipėdiečiams įskaitytų įvarčių skaičius šoktelėjo iki keturių. Tiesa, rezultatą pagerino ne kažkuris iš „Atlanto“ žaidėjų, o „Šilutės“ gynėjas Arvydas Miklovis, pataikęs į savo vartus. Geltona kortelė iškelta tik kartą – „Atlanto“ žaidėjui Andriui Jotko.

„Neptūnas“ ir „Šiauliai“ B – lygiosios

Trečiosios šios grupės rungtynės vyko Klaipėdoje tarp vietos „Neptūno“ (treneris Donatas Navikas) ir „Šiaulių“ B ekipos (treneris Marius Gurskis).

Varžybos pradėtos pražangomis, geltonas korteles užsidirbo šiauliečiai Joris Dėlkus ir Deividas Puodžiūnas bei klaipėdietis Marius Stonkus. Pirmuoju įvarčiu aikštės šeimininkai džiaugėsi 33 min., autorius – M. Papšys. Po aštuonių minučių šiauliečiai atsilygino tuo pačiu – Edgaro Anaškino saugomus „Neptūno“ vartus įveikė D. Puodžiūnas. Kėlinys baigtas „Neptūno“ žaidėjo M. Velyvio užsidirbta pražanga.

Antrajame kėlinyje pasikartojo pirmojo scenarijus – pirmąjį įvartį pelnė namų komanda, tiksliau – ir pirmąjį įvartį „Neptūnui“ pelnęs M. Papšys. Nors atrodė, kad klaipėdiečiams pavyks laimėti, bet… Paskutiniąją rungtynių minutę aikštės šeimininkai vis dėlto sulaukė svečių revanšo – taiklumu pasižymėjęs šiauliečių ekipos žaidėjas Ignas Paulius rezultatą išlygino. Taigi susitikimo baigtis – 2:2.

Pranašesnė – „Juventa 99“

LFF II lygos Vakarų zonoje, 7–12 vietų grupėje, įvyko „Radviliškio“ (treneris Mindaugas Urbonavičius) ir Šiaulių „Juventos 99“ (treneris Arvydas Kšivickas) susitikimas.

Rungtynių pradžioje į priekį išsiveržė „Radviliškis“ – pirmąjį tašką komandai uždirbo 11 m baudinį taikliai realizavęs Edgaras Stankevičius. Atsakomasis smūgis – po 9 min. – rezultatą išlygino Aurimo Žirgulio saugomus „Radviliškio“ vartus sėkmingai atakavęs Tomas Staponkus. Taigi kėlinys baigėsi 1:1. Geltonomis kortelėmis teisėjas baudė šiauliečius gynėjus Dovydą Lunskį ir Ruslaną Pačkajevą, o po įvarčio pražangą užsidirbo ir T. Staponkus.

Antrojo kėlinio metu „Juventa 99“ tiesiog siautėjo. Pelnyti dar trys įvarčiai: du įmušė puolėjas Vytautas Mituzas, paskutinįjį  (88 min.) – puolėjas Aronas Vaišnys. Pasibaigus varžyboms švieslentė rodė 1:4 svečių naudai.

Sėkmė lydėjo „Taurą“!

Toje pačioje grupėje rungėsi ir Joniškio „Saned“ (treneris Edmundas Bernotas) ir Tauragės „Tauras“ (treneris Žydrūnas Mačaitis).

„Tauras“ lyderio poziciją užėmė nuo pirmųjų susitikimo minučių – pirmasis Sauliaus Kužmarskio saugomus „Saned“ vartus atakavo puolėjas Haris Ramanauskas. 13 min. rezultatas jau 0:2 – taiklus buvo Egidijus Dusevičius.

Prasidėjus antrajam kėliniui, 50-ąją min., E. Dusevičius turėjo progą 11 metrų baudiniu darsyk pagerinti „Tauro“ rezultatą, tačiau baudinio jis nerealizavo. 85 min. tauragiškių įvarčių skaičius dar ūgtelėjo – į savo vartus pataikė „Saned“ žaidėjas Armandas Benys, o po keturių minučių „Tauras“ dar kartą užtvirtino savo pergalę – taiklus buvo Lukas Druktenis. Galutinis rezultatas – 0:4 tauragiškių naudai. Pražangą užsidirbo „Saned“ žaidėjas Grantas Mickeliūnas.