Startavo antrasis II lygos Vakarų zonos etapas

Savaitgalį startavo LFF II lygos Vakarų zonos antrasis etapas, kuriame skirtinguose pogrupiuose kaunasi 1-6 ir 7-12 vietas užėmusios komandos. Į pirmąjį, stipriausiųjų, pogrupį pateko po vienuolikos turų į pirmąjį šešetuką patekusios komandos: pirmąją vietą užėmusi Gargždų „Banga“ B, Klaipėdos „Neptūnas“ (2 vieta), „Šiauliai“ B (3 vieta), Klaipėdos „Atlantas“ (4 vieta), Plungės „Babrungas“ (5 vieta) ir „Šilutė“ (6 vieta). Antrajame šešete varžosi Telšių „Džiugas“ B (7 vieta), „Radviliškis“ (8 vieta), Šiaulių „Juventa 99“ (9 vieta), Tauragės „Tauras“ (10 vieta), Klaipėdos „Rosa“ (11 vieta) ir Joniškio „Saned“ (paskutinioji 12 vieta).

Klaipėdiečiai įveikė „Babrungą“

Pirmosios antrojo etapo varžybos (1-6 vietų pogrupyje) vyko penktadienį Plungėje tarp vietos „Babrungo“ (treneris Kęstutis Petkus) ir Klaipėdos „Neptūno“ (treneris Donatas Navikas).

Klaipėdiečiai į priekį išsiveržė jau 9-ąją pirmojo kėlinio minutę – Ernesto Žymanto saugomus plungiškių vartus sėkmingai atakavo „Neptūno“ saugas Marius Papšys. Vėliau, iki pat rungtynių pabaigos, teisėjas skaičiavo jau ne įvarčius, o tik klaidas. Rezultatas iki pat rungtynių pabaigos nebekito – 0:1 svečių iš Klaipėdos naudai. O geltonų kortelių netrūko, jas teisėjas rodė penkiems „Babrungo“ žaidėjams: Tomui Budriui, Egidijui Srėbaliui, Aurelijui Barusui, Mantui Rusiui, Matui Jaudzemui. „Neptūno“ vartininkas Vadim Trefilov prasižengė rimčiau – jam iškelta raudona kortelė.

„Atlantas“ ir „Šiauliai“ B – lygiosios

Šeštadienį tame pačiame pogrupyje žaidė ir Klaipėdos „Atlantas“ (treneris Marius Komovas) bei „Šiauliai“ B (treneris Renatas Vestartas).

Pirmajam kėliniui persisvėrus į antrąją pusę, 33 min., pirmuoju įvarčiu džiaugėsi „Šiaulių“ B ekipa. Taiklus buvo saugas Jurgis Jankauskas, rezultatyviai atakavęs Žymanto Butkaus saugomus „Atlanto“ vartus. Prasidėjus antrajam kėliniui, 53 min., klaipėdiečiai atsirevanšavo – po taiklaus saugo Ernesto Razono smūgio į Evaldo Jurgelio saugomus šiauliškių vartus švieslentė rodė lygiąsias – 1:1. Toks rezultatas išliko iki pat susitikimo pabaigos.

Įvarčių nebebuvo, bet geltonų kortelių nestigo. Prasižengė „Atlanto“ žaidėjai Donatas Stankevičius ir Rokas Borusas, pražangą pelnė ir pirmajame kėlinyje įvarčiu pasižymėjęs šiauliškis J. Jankauskas bei jo komandos draugai Dovydas Jansonas, Jonas Lukas Kovalskis ir Deividas Dovydaitis.

Pergalė – šilutiškių rankose

Trečiosios šio pogrupio varžybos vyko šeštadienį Šilutėje – vietos „Šilutė“ (treneris Svajūnas Česnulis) susitiko su Gargždų „Banga“ B (treneris David Marques Afonso). Įdomu tai, kad šilutiškiai sezono lyderius įveikė.

Pirmoji rezultatą parodė „Šilutė“, kurios puolėjas Andrius Marcinkevičius 21 min. pramušė Manto Bertašiaus saugomus gargždiškių vartus. Po septyniolikos minučių – jau lygiosios. „Šilutės“ vartininko Artūro Normanto užkardą įveikė Jono Bičkaus smūgiuotas kamuolys. Po šio įvarčio – tik geltonos kortelės, jas užsidirbo aikštės šeimininkų atstovai – gynėjas Arvydas Miklovis ir puolėjas Darius Paldauskas.

Prasidėjus antrajam kėliniui, 52 min., „Banga“ B perėmė lyderystę į savo rankas – rezultatą pagerino Armandas Šveistrys. Keliolika minučių atrodė, kad „Šilutei“ teks pasiduoti, bet… 68 min. šilutiškių puolėjui Viliui Giedraičiui pavyko išlyginti rezultatą, o 76 min. puolėjas Robertas Šmitas jį netgi persvėrė savo ekipos naudai. Taigi rungtynės baigėsi aikštės šeimininkės – „Šilutės“ – pergale 3:2. Antrojo kėlinio metu klaidas vėlgi darė tik šilutiškiai – R. Šmitas ir Evaldas Užkuraitis.

„Juventa 99“ – pranašesnė už tauragiškius

Antrajame pogrupyje, kuriame kaunasi 7-12 vietas užėmusios Vakarų zonos komandos, pirmieji susitiko Šiaulių „Juventos 99“ (treneris Arvydas Kšivickas) ir Tauragės „Tauro“ (treneris Žydrūnas Mačaitis) futbolininkai.

Pirmasis šio susitikimo kėlinys – be įvarčių. Pelnytos tik geltonos kortelės, kurias teisėjas kėlė šiauliškiui Nedui Stankui ir tauragiškiui Arūnui Arcišauskui.

Antrasis kėlinys – jau kur kas gyvesnis: į Sido Mačaičio saugomus „Tauro“ vartus įskriejo du kamuoliai. Pirmojo įvarčio (58 min.) autorius – N. Stankus, o 76 min. pasižymėjo Andrius Šidlauskas. Toks rezultatas – 2:0 aikštės šeimininkų šiauliškių naudai – išsilaikė iki pat varžybų pabaigos. Tiesa, be įvarčių pelnytos ir trys pražangos, jas užsidirbo „Juventos 99“ žaidėjas Klaidas Ivanauskas ir „Tauro“ žaidėjai Augustas Morkūnas bei Egidijus Dusevičius.

„Džiugas“ B sutriuškino varžovus

Pirmadienį Telšių „Džiugas“ B (treneris Rolandas Leščius) namuose žaidė prieš Joniškio „Saned“ (treneris Edmundas Bernotas).

Pirmuoju įvarčiu aikštės šeimininkai džiaugėsi 14-ąją susitikimo minutę – „Saned“ vartininkui Sauliui Kužmarskiui nepavyko sustabdyti taiklios „Džiugo“ B atstovo Kipro Keliausko atakos. 37 min. telšiškiai dar pagerino rezultatą – šįkart pasižymėjo Rolandas Leščius. Tokiu rezultatu ir baigėsi pirmasis rungtynių kėlinys – 2:0 namų komandos naudai.

Prasidėjus antrajam kėliniui, 25 minutes skaičiai švieslentėje nekito, o paskui įvarčiai pasipylė lyg iš gausybės rago – per aštuonias minutes „Saned“ vartai sėkmingai atakuoti net keturis kartus. 70 min. pasižymėjo Kęstas Pilipavičius, taikliai realizavęs vienuolikos metrų baudinį, 74 min. įvartį pelnė „Džiugo“ B gretose žaidžiantis futbolininkas iš Japonijos Yudai Koike, 76 min. – Gedas Klemenis, 77 min. – Airimas Pilipavičius. Na, o baigiantis rungtynėms, 85 min., vyšnaitę ant torto uždėjo septintąjį įvartį savo komandai pelnęs Marius Šluta. Taigi galutinis triuškinantis rezultatas – 7:0 telšiškių naudai.