Šilutiškiai įveikė palangiškius

Gegužės 1-ąją komandų „Šilutė“ ir „Palanga B“ susitikimu baigėsi Lietuvos futbolo federacijos II lygos Vakarų zonos pirmasis turas. Sėkmė lydėjo šilutiškius. Tiesa, rezultatas nebuvo toks triuškinantis kaip žaidžiant Klaipėdos „Atlantui“ B ir „Radviliškiui“ ( 1:11) ar Gargždų „Bangai“ ir Joniškio „Saned“ (7:2), bet Šilutės komandą jis džiugino. Rungtynių baigtis – 3:1 „Šilutės“ naudai.

Pirmasis varžybų kėlinys – visiškai nerezultatyvus. 0:0 – tokie skaičiai „puikavosi“ švieslentėje. Nei vienos, nei kitos ekipos futbolininkai įvarčiais sirgalių nedžiugino. Ir patys nesidžiaugė, nes varžybų teisėjas dviems „Šilutės“ komandos žaidėjams – puolėjui Dariui Paldauskui ir saugui Martynui Agintui iškėlė geltonas korteles.

Antrasis rungtynių kėlinys pradėtas nuo keitimų „Šilutės“ komandoje. Pirmiausia pasikeitė vartininkai – vietoj Artūro Normanto į vartus stojo Augustas Šteinys. Pokyčių buvo ir aikštėje – M. Agintą pakeitė Ignas Paulius, o Aivarą Thales – Kostas Vilkys.

Prasidėjus antrajam kėliniui, žaidimas pamažu įgijo pagreitį. Pirmosios „Šilutės“ komandos sirgalių ovacijos nuaidėjo 47-ąją varžybų minutę, kuomet pirmąjį įvartį savo komandai pelnė D. Paldauskas.

60-ąją minutę abiejose ekipose keitėsi žaidėjai. Palangiškiai ant atsarginių suolelio pasodino Germaną Joneliūną, vietoj jo į aikštę išleisdami Gvidą Merkevičių. Šilutiškiai Andrių Pakalniškį pakeitė Einoru Dedurkevičiumi.

67-ąją minutę šilutiškiai dar kartą nudžiugino savo sirgalius – pelnytas antrasis įvartis, jo autorius – puolėjas Robertas Šmitas.  „Palanga“ bandė nepasiduoti. Po poros minučių, kai šilutiškių vartus pasiekė Adomo Simės paleistas kamuolys, palangiškiai sušvelnino rezultatą. Jis tapo 2:1. Tačiau „Šilutė“ nenurimo – 87-ąją minutę, visai baigiantis rungtynėms, palangiškių vartininkas praleido trečiąjį įvartį. Jį pelnė šilutiškių saugas I. Paulius.

Tiesa, prieš tai dar buvo nuspręsta pakeisti žaidėjus. „Šilutės“ komandoje Lukui Sirtautui leista žaisti vietoj Andriaus Marcinkevičiaus. „Palangos“ komandoje vietoj Dominyko Jakočiūno į aikštę išėjo ukrainietis Dmytro Oliinyk.

Taigi galutinis rungtynių rezultatas – 3:1. Jis Šilutės komandai pirmajame ture leido patekti į geriausiųjų ketvertą.

Pasibaigus pirmajam turui, komandos rikiuojasi tokia tvarka: 1. „Radviliškis“, 2. Gargždų „Banga“ B, 3. Plungės „Babrungas“, 4. „Šilutė“, 5. „Akmenės cementas“, 6. Telšių „Džiugas“ B, 7. Kelmės „Kražantė“, 8. „Palanga“ B, 9. Joniškio „Saned“, 10. Klaipėdos „Atlantas“ B.

Jau šį šeštadienį, gegužės 4 dieną, startuos Vakarų zonos antrasis turas.  14 val. numatytos trejos rungtynės: Telšiuose susitinka „Džiugas“ B ir „Saned“, Plungėje – „Babrungas“ ir „Palanga“ B, Kelmėje – „Kražantė“ ir „Radviliškis“. 19.30 val. Klaipėdoje žais „Atlantas“ B ir „Akmenės cementas“. Dar vienerios II-ojo turo varžybos numatytos sekmadienį, gegužės 5 dieną, – 13 val. Šilutėje kausis „Šilutė“ ir „Banga“.