Šiandien, spalio 13-ąją, finišavo Lietuvos futbolo federacijos II lygos Vakarų zonos sezonas. Čempionės titulas atiteko nuo pat pradžių lyderės pozicijų neapleidusiai „Radviliškio“ komandai. Per visą sezoną jos žaidėjai pelnė 79 įvarčius, į savo vartus praleido 20. Rezultatyviausias „Radviliškio“ ir viso sezono žaidėjas – Deividas Dargužas, taiklumu pasižymėjęs net 34 kartus. Daugiausiai įvarčių – net 6 – šis futbolininkas pelnė rugpjūčio 15-ąją, kai „Radviliškis“ žaidė prieš Kelmės „Kražantę“.

„Džiugas“ B be vargo įveikė joniškiečius
Šią savaitę, ketvirtadienį, atidėtas 11-ojo turo varžybas sužaidė Joniškio klubas „Saned“ ir Telšių „Džiugas“ B. Pergalę šventė telšiškiai, aikštės šeimininkus joniškiečius sudoroję sausu rezultatu – 0:4.
Pirmuoju įvarčiu „Džiugas“ B džiaugėsi 21-ąją rungtynių minutę, po taiklaus Mato Augaičio smūgio. Po septynių minučių pasižymėjo saugas Domatas Šluta, o dar po minutės – Marjanas Isajevas. Pirmasis kėlinys baigėsi 0:3, o antrojo kėlinio pabaigoje ketvirtąjį įvartį Telšių ekipai pelnė saugas Marius Šluta. „Saned“ futbolininkams sėkmė nesišypsojo, jiems pavyko tik geltoną kortelę užsidirbti, ji iškelta Rolandui Šumnauskui.

„Babrungas“ nugalėjo varžovus iš Klaipėdos
Šeštadienį ir sekmadienį įvyko trejos paskutiniojo, aštuonioliktojo, turo rungtynės. Tiesa, buvo numatytos ir ketvirtosios tarp Joniškio „Saned“ ir „Palangos“ B. Tačiau palangiškiai į varžybas neatvyko, tad jiems įskaitytas techninis pralaimėjimas rezultatu 3:0.
Plungėje vykusios varžybos tarp „Babrungo“ ir „Atlanto“ B prasidėjo klaipėdiškio Jevgenij Dodonov įvarčiu, kurį jis pelnė 8-ąją minutę įmušdamas 11 metrų baudinį. Plungiškiai rezultatą išlygino 26-ąją min., taikliai smūgiavus „Babrungo“ saugui Tomui Birškiui. 42-ąją minutę T. Birškys sirgalius nudžiugino dar kartą. Jo dėka rezultatas persvertas aikštės šeimininkų naudai – 2:1.
Prasidėjus antrajam kėliniui plungiškiai toliau skynėsi kelią į pergalę. 51 ir 55 min. įvarčius pelnė Kostas Paplauskas ir T. Birškys (jau trečiąjį!). Taigi rezultatas šoktelėjo iki 4:1. 63-iąją min. klaipėdiečiai šiek tiek pagerino savo rezultatą – taikliai smūgiavus Nedui Sudintui švieslentė rodė 4:2. Tačiau netrukus „Babrungo“ žaidėjai vėl džiaugėsi patys ir džiugino į stadioną susirinkusius sirgalius – įvartį pelnė Nojus Bumblauskas. Taigi galutinis rezultatas – 5:2 namų komandos naudai. Geltonas korteles užsidirbo du „Atlanto“ B žaidėjai – Mark Šin ir Aleksandr Fiodorov.

„Kražantė“ nesugebėjo pasipriešinti „Šilutei“
Pirmasis kėlinys tarp Kelmės „Kražantės“ ir „Šilutės“ baigėsi švieslentei rodant 0:1 šilutiškių naudai – 25-ąją min. vienintelį įvartį pelnė saugas Aivaras Thales. Tačiau pelnytos dvi pražangos – įspėjimus gavo „Kražantės“ žaidėjas Edvinas Jankus ir šilutiškis saugas Kostas Vilkys.
Na, o antrojo kėlinio metu veiksmo aikštėje buvo jau kur kas daugiau. Tiesa, jis vyko, kaip sakoma, į vienus vartus. „Šilutė“ aikštės šeimininkus dorojo be jokio gailesčio. Rezultatas vis kilo, vieną po kito įvarčius pelnė Martynas Golubovskis (53 min.), A. Thales (57 min.), o galiausiai siautėti pradėjo puolėjas Robertas Šmitas, kelmiškių vartus taikliai atakavęs net 3 kartus ir rungtynes užbaigęs rezultatu 0:6 „Šilutės“ naudai. Geltona kortelė per antrąjį kėlinį iškeltą tik kartą – šilutiškiui gynėjui Aidui Capui.

Netikėta „Akmenės cemento“ pergalė
Gana netikėtu rezultatu baigėsi „Radviliškio“ ir „Akmenės cemento“ varžybos. Visą sezoną lyderiavę ir tik vieną pralaimėjimą turėję radviliškiečiai per paskutinįjį sezono mačą nusileido „Akmenės cementui“, taip varžovams garantuodami vietą ant prizininkų pakylos, nuo kurios nustumta „Šilutės“ ekipa.
Varžybos prasidėjo „Radviliškio“ žaidėjo D. Dargužo pražanga, netrukus geltona kortelė parodyta ir „Akmenės cemento“ gynėjui Dariui Gulbinui. O 29-ąją min. akmeniškiai džiaugėsi pirmuoju įvarčiu, kurį pelnė puolėjas Vytautas Mituzas. Iki kėlinio pabaigos daugiau taiklių smūgių nebuvo, tik dar viena geltona kortelė, kuri parodyta akmeniškiui saugui Klaudijui Januičiui.
Antrojo kėlinio metu „Radviliškis“, tiksliau – D. Dargužas, išlygino rezultatą (72 min.). Tada pasipylė pražangos – įspėjimus gavo Aivaras Rudzitis („Radviliškis“) bei Nedas Stankus ir V. Mituzas (abu iš „Akmenės cemento“). Na, o 86-ąją minutę „Akmenės cementas“ gavo progą rezultatą persverti savo naudai. Ir persvėrė – 11 metrų baudinį taikliai realizavo K. Januitis. Šio smūgio dėka varžybos baigtos rezultatu 1:2 „Akmenės cemento“ naudai.

Pasibaigus aštuonioliktajam šio sezono turui, II lygos Vakarų zonos komandos išsirikiavo tokia tvarka: 1. „Radviliškis“ (79 įmušti ir 20 praleistų įvarčių, 44 taškai), 2. Gargždų „Banga“ B (67 įmušti ir 33 praleisti įvarčiai, 42 taškai (tik dviem nusileista čempionams), 3. „Akmenės cementas“ (45 įmušti ir 22 praleisti įvarčiai, 35 taškai), 4. „Šilutė“ (52 įmušti ir 25 praleisti įvarčiai, 34 taškai), 5. Plungės „Babrungas“ (69 įmušti ir 38 praleisti įvarčiai, 32 taškai), 6. Telšių „Džiugas“ B (44 įmušti ir 29 praleisti įvarčiai, 28 taškai), 7. „Palanga“ B (37 įmušti ir 32 praleisti įvarčiai, 19 taškų), 8. Kelmės „Kražantė“ (22 įmušti ir 87 praleisti įvarčiai, 10 taškų), 9. Joniškio „Saned“ (16 įmuštų ir 78 praleisti įvarčiai, 7 taškai), 10. Klaipėdos „Atlantas“ B (21 įmuštas ir 88 praleisti įvarčiai, 6 taškai).