Šeštadienį ir sekmadienį įvyko visos penkerios II lygos Vakarų zonos 17-ojo turo varžybos. Šeštadienį savo aikštėje sėkmingai kovėsi „Akmenės cementas“, įveikęs Plungės „Babrungą“, Klaipėdos „Atlantas“ B namuose pasidavė „Šilutei“, Kelmės „Kražantei“ sava aikštė nešė pergalę prieš Joniškio „Saned“. Sekmadienį „Palanga“ B nusileido Gargždų „Bangai“ B, o paskutinysis Telšiuose vykęs vietos „Džiugo“ B ir „Radviliškio“ susitikimas baigėsi lygiosiomis.

„Akmenės cementas“ savo sąskaitą papildė 3 įvarčiais

Šeštadienį namuose žaidę „Akmenės cemento“ futbolininkai džiaugėsi trimis pelnytais įvarčiais, o jų varžovams Plungės „Babrungui“ teko tik apgailestauti, nes įvarčių – 0, o geltonų kortelių – net trys. Būtent jomis ir pradėtos rungtynės – pirmąja kortele nubaustas plungiškis žaidėjas Rokas Rusys (8 min.), po 20 minučių tokia pat nuobauda laukė „Babrungo“ gynėjo Kęstučio Petkaus. Kai jau atrodė, kad pirmasis kėlinys baigsis švieslentei rodant nulius, sėkmė nusišypsojo „Akmenės cemento“ puolėjui Vytautui Mituzui, kuris pirmąjį mačo įvartį pelnė paskutiniąją kėlinio minutę.

Antruoju įvarčiu aikštės šeimininkai džiaugėsi 70-ąją minutę – taiklus buvo puolėjas Nedas Stankus. 85-ąją min. plungiškiai užsidirbo trečiąją geltoną kortelę, ji parodyta saugui Tomui Birškiui. O akmeniškiai netrukus džiaugėsi trečiuoju įvarčiu, o kartu ir pergale – paskutinę mačo minutę svečių vartus sėkmingai atakavo saugas Klaudijus Januitis.

Šilutiškiai buvo gerokai pranašesni

Tą pačią dieną namuose žaidę Klaipėdos „Atlanto“ B futbolininkai pergale džiaugtis negalėjo. Tiesa, pirmasis mačo su „Šilutės“ ekipa kėlinys nebuvo prastas. Pirmuosius du įvarčius pelnė šilutiškiai – 15-ąją minutę taiklus buvo gynėjas Justas Raziūnas, vėliau (27 min.) – puolėjas Andrius Marcinkevičius. Nors švieslentė rodė 0:2 svečių naudai, iki kėlinio pabaigos klaipėdiškiai sugebėjo atsirevanšuoti, taip pat pelnydami du įvarčius – 33-ąją ir 45-ąją minutėmis šilutiškių vartus pramušė Aleksandr Dymov.

Prasidėjus antrajam kėliniui, iniciatyvą vėl perėmė „Šilutė“. 54 min. trečiuoju įvarčiu komandos sąskaitą papildė ir pirmajame kėlinyje pasižymėjęs A. Marcinkevičius. Netrukus po to abiejų komandų žaidėjai buvo įspėti geltonomis kortelėmis – jos iškeltos Aleksandrui Fiodorovui („Atlantas“ B) ir Mariui Stonkui („Šilutė“). Tolesne mačo eiga džiaugėsi tik šilutiškiai, aikštės šeimininkams „įkalę“ dar du įvarčius. Už juos komanda dėkinga Dariui Paldauskui (63 min.) ir Justui Raziūnui (66 min.). Galutiniai skaičiai švieslentėje – 2:5 svečių naudai.

Pergalę šventė „Kražantė“

Kelmėje vykusios vietos „Kražantės“ ir Joniškio „Saned“ rungtynės ir jų rezultatas džiugino aikštės šeimininkus ir jų sirgalius. Pirmuoju įvarčiu, tiksliau – taikliu 11 metrų baudiniu, kelmiškiai džiaugėsi jau 2-ąją mačo minutę. Jo autorius – Rokas Musneckis. Per pirmąjį kėlinį daugiau įvarčių ir nepelnyta, bet užsidirbta pražanga – geltona kortelė iškelta šeimininkų komandos atstovui Džiugui Grigalaičiui.

Prasidėjus antrajam kėliniui, „Kražantė“ toliau demonstravo savo pranašumą. 49-ąją min. komandos rezultatą iki 2:0 pagerino Ignas Dauskurdis, 67 min. dar sykį pasižymėjo R. Musneckis, kurio dėka švieslentė rodė 3:0 kelmiškių naudai. Toks rezultatas išliko iki pat varžybų pabaigos. Tiesa, pražangų ir nuobaudų už jas antrajame kėlinyje neišvengta, įspėjimus gavo „Saned“ žaidėjas Mantas Palubeckas (64 min.), o 86-ąją min. – rezultatyviausias šių rungtynių žaidėjas R. Musneskis.

„Bangai“ nepasipriešino

Sekmadienį „Palanga“ B namuose žaidė prieš Gargždų „Bangą“ B. Sėkmė lydėjo svečius, pirmąjį įvartį pelniusius 27-ąją varžybų minutę. Šeimininkų vartus sėkmingai atakavo Edgaras Anulis. 30-ąją min. teisėjui teko kelti geltoną kortelę, kuria nubaustas palangiškis Dominykas Jakočiūnas.

Antrasis kėlinys taip pat pradėtas geltona kortele, kurią užsidirbo gargždiškių gynėjas Jokūbas Strauka. Mačas baigtas antruoju „Bangos“ įvarčiu į Mariaus Paukštės saugomus „Palangos“ vartus. Jį pelnė komandos gynėjas Justas Kerpė. Galutinis rezultatas šeimininkų nedžiugino – 0:2.

Telšiai ir Radviliškis – lygiosios

17-asis turas užbaigtas Telšiuose vykusiomis vietos „Džiugo“ B ir šį sezoną lyderiaujančio „Radviliškio“ susitikimu. Pirmajame kėlinyje sekėsi aikštės šeimininkams, kurių žaidėjas Ronaldas Misiūnas 31-ąją minutę pelnė pirmąjį įvartį.

Prasidėjus antrajam kėliniui, „Radviliškis“ atsigriebė – 50-ąją min. šeimininkų vartus taikliai atakavo rezultatyviausias sezono žaidėjas Deividas Dargužas. Po šio įvarčio pasipylė geltonos kortelės – prasižengė radviliškietis Justas Gulbinas (52 min.), po to – Telšių ekipos puolėjas Erikas Vainoras (55 min.), galiausiai – vėl „Radviliškio“ žaidėjas Mindaugas Urbonavičius.

Rungtynėms einant į pabaigą (80 min.), „Džiugas“, nudžiugindamas nemažą būrį sirgalių, vėl įsiveržė į priekį. Po taiklaus antrojo R. Misiūno smūgio rezultatas buvo 2:1, bet… Lyderiai yra lyderiai ir jie pasiduoti neketino – 84 min. „Radviliškio“ saugas Marius Baziulis išlygino rezultatą, o trečiojo įvarčio nebepasiekė nei viena, nei kita komanda. Taigi susitikimo baigtis – 2:2.

Pasibaigus 17-ajam turui, Vakarų zonos komandos rikiuojasi tokia tvarka: 1. „Radviliškis“, 2. „Banga“ B, 3. „Akmenės cementas“, 4. „Šilutė“, 5. „Babrungas“, 6. „Džiugas“ B, 7. „Palanga“ B, 8. „Kražantė“, 9. „Saned“, 10. „Atlantas“ B.