Radviliškiui pirmasis šio sezono pralaimėjimas

Šį savaitgalį įvyko trejos Lietuvos futbolo federacijos II lygos Vakarų zonos komandų varžybos. Penktadienį „Palanga“ B namuose pergalingai žaidė prieš „Akmenės cementą“. O sekmadienį įvyko du mačai: iki šiol visą sezoną be pralaimėjimų žaidęs „Radviliškis“ savo aikštėje netikėtai nusileido Gargždų „Bangai“ B, o Telšių „Džiugas“ B, taip pat žaisdamas namuose, pralaimėjo „Šilutei“.

„Palanga“ – „Akmenės cementas“
Namuose žaidę palangiškiai rungtynes prieš „Akmenės cementą“ pradėjo puikiu įvarčiu. 11-ąją minutę jį pelnė „Palangos“ žaidėjas Kornelijus Prasčiūnas. Praėjus dešimčiai minučių po pirmojo įvarčio pasipylė nesibaigianti geltonų kortelių serija. Pirmąsias dvi pražangas pelnė palangiškiai: 21-ąją minutę geltona kortele įspėtas „Palangos“ ekipoje saugo pozicijoje žaidžiantis futbolininkas iš Gruzijos Giorgi Diakvnishvili, 25-ąją min. – Laurynas Bauža. Tuoj pat klysti pradėjo ir akmeniškiai – už pražangą nubaustas saugas Klaudijus Januitis (29 min.), po minutės – ir gynėjas Ruslanas Pačkajevas. Po poros minučių – dar viena geltona kortelė. Tik šįkart – palangiškiui, pirmojo įvarčio autoriui K. Prasčiūnui. Pačioje kėlinio pabaigoje „Palanga“ gavo progą pagerinti rezultatą ir ja pasinaudojo – gynėjo pozicijoje žaidžiančio latvio Vladislavo Kuzmino 11 metrų baudinys į „Akmenės cemento“ vartus buvo sėkmingas. Tad kėlinys baigėsi 2:0 šeimininkų naudai.
Prasidėjus antrajam kėliniui, „Akmenės cementas“ parodė, kad yra pajėgus atsirevanšuoti: 52-ąją minutę įvartį pelnė puolėjas Vytautas Mituzas, 66-ąją min. – gynėjas Aivaras Rakašius. Taigi rezultatas išlygintas –2:2. Na, o 78-ąją minutę, gavę dar vieną progą mušti 11 metrų baudinį, palangiškiai vėl perėmė iniciatyvą į savo rankas – taiklus G. Diakvnishvili smūgis ir rezultatas jau 3:2. Toks jis išliko iki susitikimo pabaigos. Tiesa, per antrąjį kėlinį pražangų taip pat netrūko – geltonas korteles užsidirbo „Palangos“ žaidėjas Dominykas Jakočiūnas ir akmeniškių saugas Domas Griškevičius. Na, o grubių veiksmų neišvengęs V. Kuzmins gavo raudoną kortelę.

„Radviliškio“ nesėkmė
Mačas tarp „Radviliškio“ ir Gargždų „Bangos“ B nuo pat pradžių žadėjo aršią kovą. Vos prasidėjus pirmajam kėliniui, gargždiškiai parodė, kad neketina nusileisti sezono lyderiams – pirmąjį įvartį „Banga“ pelnė jau 6-ąją rungtynių minutę. Jo autorius – Armandas Šveistrys. Ir tai tęsėsi iki pat kėlinio pabaigos! 27-ąją ir 34-ąją minutėmis Aivaro Rudzičio saugomus „Radviliškio“ vartus dukart įveikė Ignas Venckus, savo ekipos rezultatą pagerindamas iki 0:3. O 41-ąją minutę aikštės šeimininkus ir jų sirgalius dar sykį nuvylė „Bangos“ saugas Justas Skuodas, komandai pelnęs ketvirtąjį įvartį! Reikia pripažinti, kad tokios nesėkmės radviliškiečiai šį sezoną dar nebuvo patyrę…
Negebėdami pasipriešinti sezono lyderiai daug klydo. Per pirmąjį kėlinį geltonas korteles užsidirbo Mantas Plaušinaitis (13 min.), Agnius Juozapaitis (29 min.) ir rezultatyviausias viso sezono žaidėjas Deividas Dargužas (36 min.). Dukart prasižengė ir gargždiškiai – įspėjimus gavo A. Šveistrys (29 min.) ir Mantas Lukas (36 min.).
Įsibėgėjus antrajam kėliniui, įsibėgėjo ir radviliškiečiai. Nerijaus Volkovo dėka pirmąjį įvartį jiems pavyko pelnyti 60-ąją rungtynių minutę. Po 3 minučių – dar vieną. Taiklus buvo saugas Marius Baziulius. Trečiąkart sėkmė „Radviliškį“ lydėjo 85-ąją min., kai Dovydo Špancerio saugomus „Bangos“ vartus pasiekė Mindaugo Urbonavičiaus spirtas kamuolys. Taigi galutinis rezultatas – 3:4 gargždiškių naudai. Tiesa, „Radviliškis“ turėjo progą mačą baigti lygiosiomis, bet, matyt, nebuvo lemta –77-ąją min. D. Dargužas buvo gavęs progą įmušti 11 metrų baudinį. Deja, neįmušė. Rugsėjo 1-oji, ko gero, – ne Deivido, kuris paprastai žaidžia nepriekaištingai, diena…
Per antrąjį kėlinį taip pat būta daug pražangų. 76-ąją min. geltona kortelė parodyta „Bangos“ vartininkui D. Španceriui, per varžybų pratęsimą – I. Venckui ir puolėjui Šarūnui Skulskiui. Antrąkart suklydusiam „Radviliškio“ žaidėjui A. Juozapaičiui per mačo pratęsimą iškelta raudona kortelė.

„Džiugas“ pasidavė „Šilutei“
Antrosios sekmadienio varžybos – Telšių „Džiugo“ B ir „Šilutės“ susitikimas – buvo kur kas pasyvesnės nei pirmosios. Pirmojo kėlinio rezultatas – nulinis. Tik „Džiugo“ puolėjas Edvinas Sirutavičius užsidirbo geltoną kortelę (39 min.).
Antrasis kėlinys taip pat pradėtas pražangomis: 56-ąją min. geltona kortelė parodyta „Šilutės“ gynėjui Justui Raziūnui, po poros minučių – „Džiugo“ gynėjui Karoliui Regelskiui. O 77-ąją min. suklydo šilutiškis Tadas Kazlauskas, taip pat žaidžiantis gynėjo pozicijoje.
Rungtynėms baigiantis, atrodė, kad nulius rodanti švieslentė stabili išliks iki pat pabaigos. Bet ne – 84-ąją varžybų minutę pirmąjį ir vienintelį šio mačo įvartį pelnė „Šilutės“ gynėjas Giedrius Ratkus. Taigi rezultatas – 0:1 – rodė kad ir nežymų, bet vis dėlto aikštės šeimininkų telšiškių pralaimėjimą.
Likusios dvejos tryliktojo turo varžybos suplanuotos vėliau. Plungės „Babrungas“ ir Joniškio „Saned“ susitiks rugsėjo 20 d., Klaipėdos „Atlantas“ B ir Kelmės“ Kražantė“ žais spalio 6 d.