„Radviliškis“ stumiamas iš lyderio pozicijų

Šią savaitę LFF II lygos Vakarų zonos komandos sužaidė septynerias rungtynes. Komandos jau įveikė penktąjį turą. Įdomu tai, kad praėjusio sezono čempione tapusi ir šį sezoną pergalingai pradėjusi „Radviliškio“ komanda stumiama iš lyderio pozicijų. Šiuo metu tarp dvylikos Vakarų zonos komandų pirmąją vietą užima „Neptūnas“. „Radviliškis“ vienas varžybas baigęs lygiosiomis, o kitas pralaimėjęs nukrito į antrąją poziciją.

„Šilutė“ sutriuškino „Saned

Trečiadienį „Šilutė“, kurią treniruoja Svajūnas Česnulis, namuose žaidė prieš Joniškio „Saned“, kurios treneris – Edmundas Bernotas. Šios varžybos namų komandai ir ją palaikiusiems sirgaliams baigėsi ypač džiugiai – „Šilutės“ vartininkas Artūras Normantas į savo vartus nepraleido nė vieno įvarčio.

„Šilutė“ savo pranašumą prieš Joniškio ekipą pademonstravo jau pirmajame kėlinyje. Pirmasis įvartis Sauliaus Kužmarskiosaugomus „Saned“ vartus pasiekė 26 varžybų minutę. Jo autorius – „Šilutės“ saugas Justas Milius. Vėliau – pora pražangų, kurias užsidirbo joniškiečių saugas Robertas Visockas (33 min.) ir šilutiškis J. Milius (34 min.). Dar po minutės į „Saned“ vartus įskriejo dar vienas įvartis, jį įmušė „Šilutės“ puolėjas Vilius Giedraitis.

Prasidėjus antrajam kėliniui, „Saned“ žaidėjas Donatas Gudmonas užsidirbo geltoną kortelę, o „Šilutė“ ir save, ir sirgalius toliau džiugino įvarčiais: 70 ir 75 minutėmis rezultatą iki 4:0 pakėlė du įvarčius pelnęs gynėjas Evaldas Užkuraitis. Tokius skaičius švieslentė rodė iki rungtynių pabaigos.

„Šiauliai“ B-„Atlantas“ – lygiosios

Šeštadienį įvyko keturi Vakarų zonos komandų susitikimai. Vienas iš jų – Šiauliuose tarp vietos „Šiaulių“ B komandos (treneris Marius Gurskis) ir Klaipėdos „Atlanto“ (treneris Andrius Bartkus).

Pirmasis įvartis pelnytas 12-ąją varžybų minutę. Juo „Atlanto“ gynėjas Aivaras Lukošius „pavaišino“ Evaldo Jurgelio saugomus aikštės šeimininkų vartus. Vėliau lyg iš gausybės rago pylėsi pražangos,  o kartu su jomis – ir geltonos kortelės. 19 min. teisėjai nubaudė klaipėdiečių saugą Ernestą Razoną, 41 min. iškeltos dvi kortelės – „Šiaulių“ B žaidėjui Deividui Dovydaičiui ir „Atlanto“ saugui Justui Adamui. Kėlinys baigtas taip pat pražanga, kurią užsidirbo klaipėdietis Donatas Stankevičius.

Antrajame kėlinyje fiksuotos dar dvi klaidos – teisėjai nubaudė šiaulietį Kajų Švedą (73 min.) ir klaipėdietį Kęstutį Žymantą (81min.). Baigiantis kėliniui atrodė, kad pergalę švęs „Atlantas“, bet… Per papildomas rungtynių minutes Žymanto Butkaus saugomus „Atlanto“ vartus sėkmingai atakavo „Šiaulių“ B žaidėjas Emilis Stoškus. Taigi susitikimas baigtas lygiosiomis 1:1.

Joniškio ekipa dar kartą paguldyta ant menčių

Joniškio „Saned“ komandai nesisekė ne tik trečiadienį, bet ir šeštadienį – atvykusi pas Tauragės „Taurą“, kurį treniruoja Dainius Šimkus, ji buvo sutriuškinta sausu rezultatu.

Pirmasis kėlinys tarp „Tauro“ ir „Saned“ nebuvo rezultatyvus nei namų komandai, nei svečiams. Fiksuotos tik pražangos: jas užsidirbo „Tauro“ žaidėjai Mantas Lėkis (32 min.) ir Paulius Trijonis (38 min.) bei „Saned“ gynėjas Jokūbas Kasparas Budrys (taip pat 38 min.).

Tačiau vos prasidėjus antrajam kėliniui, aikštės šeimininkai tarsi atsigavo, kamuoliai vienas po kito skriejo į Sauliaus Kužmarskiosaugomus „Saned“ vartus. Pirmąjį įvartį pelnė „Tauro“ žaidėjas Audrius Taroza (46 min.), vėliau varžovų vartus taikliai atakavo Egidijus Dusevičius (53 min.), antrąkart A. Taroza (61 min.), P. Trijonis (66 min.). 77 min. E. Dusevičius turėjo progą pagerinti rezultatą įmušdamas 11 metrų baudinį, deja, jo nerealizavo, tačiau dar tą pačią minutę visus nudžiugino taikliu spyriu, po kurio švieslentė jau rodė 5:0. 79-ąją min. šeštąjį ir paskutinį įvartį „Taurui“ pelnė saugas Henrikas Mikalauskas. Buvo ir pražangų: geltonos kortelės iškeltos joniškiečiams Domantui Domkui (50min.) ir Robertui Visockui (65 min.) bei tauragiškiui Augustui Morkūnui (88 min.).

„Babrungas“-„Juventa 99“ – 2:2

Šeštadienį Plungėje žaidusių vietos „Babrungo“ (treneris Kęstutis Petkus) ir Šiaulių „Juventos 99“ (treneris Arvydas Kšivickas)susitikimas baigėsi lygiosiomis.

Rungtynių pradžioje pranašesni atrodė esantys šiauliečiai, kurių puolėjas Nedas Stankus Ernesto Žymanto saugomus „Babrungo“ vartus taikliai atakavo 6-ąją rungtynių minutę. Antrąjį kėlinį svečių komanda vėl pradėjo įvarčiu – „Babrungo“ vartininko užkardą sėkmingai įveikė šiauliečių saugas Mindaugas Toleikis (48 min.). Nors rezultatas aikštės šeimininkų nedžiugino, netrukus plungiškiams pavyko jį ne tik pagerinti, bet ir išlyginti: 59 min. Luko Drasučio saugomus vartus sėkmingai atakavo „Babrungo“ žaidėjas Rokas Rusys. Po devynių minučių tas pats žaidėjas pelnė ir antrąjį įvartį, taip ne tik išlygindamas rezultatą (2:2), bet ir visiems suteikdamas puikių emocijų.

Vėliau rezultatas nebekito. Tiesa, be pražangų neapsieita. Geltonas korteles teisėjai kėlė šiauliečių žaidėjams Lukui Rimkui (65 min.) ir Ruslanui Pačkajevui (77 min.).

„Radviliškį“ lydėjo nesėkmė

Šeštadienį namuose žaidusi „Radviliškio“ ekipa (treneris Mindaugas Urbonavičius) turėjo pripažinti ryškų varžovų – Klaipėdos „Neptūno“ (treneris Donatas Navikas) pranašumą – aną sezoną lygių neturėjusi komanda įveikta 1:5.

„Neptūnas“ įvarčius pradėjo skaičiuoti nuo pat pirmojo kėlinio pradžios. 5-ąją min. aikštės šeimininkų vartus, kuriuos saugo Aurimas Žirgulis, sėkmingai atakavo klaipėdiečių puolėjas Martynas Vėlyvis, 19 min. – puolėjas Erikas Vainoras, 40 min. – gynėjas Paulius Juška. Taigi kėlinio pabaigoje švieslentė rodė 0:3 „Neptūno“ naudai.

Prasidėjus antram kėliniui, rezultatą šiek tiek sušvelnino „Radviliškio“ žaidėjas Mindaugas Urbonavičius, sėkmingai realizavęs 11 metrų baudinį, po kurio švieslentė rodė 1:3. Deja, daugiau įvarčių radviliškiečiai nepelnė, o štai „Neptūnas“ toliau augino skaičius: 69 min. įvartį pelnė gynėjas Aurimas Skurdelis, 71 min. – Gleb Son. 62 min. fiksuota vienintelė varžybų pražanga – „Radviliškio“ žaidėjui Justui Gulbinui.

„Banga“ triumfavo

Sekmadienį Telšiuose susitiko vietos „Džiugas“ B (treneris Rolandas Leščius) ir Gargždų „Banga“ B (treneris David MarquesAfonso). Triuškinančią pergalę šventė svečiai.

Per pirmąjį varžybų kėlinį pelnytas tik vienas įvartis – Mariaus Paukštės saugomus „Džiugo“ B vartus pramušė „Bangos“ B puolėjo Jono Bičkaus paleistas kamuolys. Įvartis tik vienas, užtat pražangų – net keturios. Dukart prasižengęs „Džiugo“ B saugas Edvinas Sirutavičus 38 min. gavo raudoną kortelę ir buvo pašalintas iš aikštės. Geltonas korteles užsidirbo ir „Bangos“ B žaidėjai saugas Pijus Srėbalius (18 min.) ir pirmąjį įvartį pelnęs J. Bičkus (39 min.).

Prasidėjus antrajam kėliniui vėl pasižymėjo J. Bičkus, į gargždiškių sąskaitą įrašęs antrąjį įvartį (52 min.). O iki rungtynių pabaigos likus dvidešimčiai minučių, taiklius „Bangos“ smūgius vos spėta skaičiuoti: 70 min. įvartį pelnė Darius Zubauskas, po minutės – Ignas Venckus, 77 min. – vėl D. Zubauskas. Po pastarojo smūgio švieslentė rodė 0:5 gargždiškių naudai, tačiau jau po minutės rezultatas buvo kiek sušvelnintas – aikštės šeimininkų sąskaitą įvarčiu papildė saugas Kipras Keliauskas(1:5). Toliau – vėl sėkmingos „Bangos“ B atakos: dar vieną įvartį pelnė I. Venckus (83 min.), 88 min. – Karolis Toleikis, po kurio smūgio švieslentė rodė nenuginčijamą „Bangos“ B pergalę – 1:7. Baigiantis rungtynėms dar ir pražangų fiksuota: „Džiugo“ B puolėjui Marjanui Isajevui (84 min.) ir saugui Viliui Butkui (87min.).

„Šilutė“ įveikė Rosą

Sekmadienį penktojo turo susitikimus pergalingai užbaigė „Šilutė“ (treneris Svajūnas Česnulis), namuose žaidusi prieš Klaipėdos „Rosa“ ekipą (treneris Rimantas Vilavičius).

Pirmojo kėlinio pradžia buvo gana rami, veiksmas pagreitį įgavo po pražangos, kurią 38 min. užsidirbo „Rosos“ saugas Audrius Gadeikis. Praėjus vos minutei – įvartis: Luko Nedzinsko saugomus „Rosos“ vartus taikliai atakavo „Šilutės“ puolėjas Robertas Šmitas.

Antrajame kėlinyje, 69 min., geltona kortelė iškelta šilutiškių ekipos gynėjui Giedriui Ratkui. O po keletos minučių „Šilutė“ jau džiaugėsi antruoju įvarčiu, kurį į varžovų vartus sėkmingai paleido Justas Milius. 2:0 – būtent tokiu rezultatu baigėsi „Šilutės“ ir „Rosos“ susitikimas.