„Radviliškis“ net neketina užleisti išsikovotos lyderio pozicijos

Šeštadienį ir sekmadienį įvyko trejos Lietuvos futbolo federacijos II lygos Vakarų zonos 6-ojo turo varžybos. Šeštadienį „Radviliškis“ svečiuose be didelio vargo įveikė „Šilutę“. O sekmadienį Žagarėje kovėsi Joniškio „Saned“ ir „Akmenės cementas“, Plungėje – „Babrungas“ ir Telšių „Džiugo“ B ekipa. Tiesa, šeštasis turas dar nebaigtas – antradienį dar numatytas Gargždų „Bangos“ B ir Klaipėdos „Atlanto“ B susitikimas. Be to, nukeltos sekmadienį turėjusios įvykti Kelmės „Kražantės“ ir „Palangos“ B rungtynės.
„Šilutės“ ir „Radviliškio“ mačo pirmasis kėlinys nebuvo labai įspūdingas. 15-ąją minutę „Radviliškio“ žaidėjas Darius Basevičius užsidirbo geltoną kortelę, o 29-ąją minutę rezultatyviausias ne tik radviliškiečių, bet ir viso sezono futbolininkas Deividas Dargužas, taikliai atakavęs šilutiškių vartus, varžovams tarsi priminė, kad šie turi reikalų su stipriausia komanda.
Prasidėjus antrajam kėliniui, „Radviliškis“ rezultatą pakėlė iki 0:2, o po dešimties minučių švieslentė rodė šilutiškiams dar liūdnesnius skaičius – 0:3. Pastaruosius įvarčius pelnė radviliškiečiai Marius Baziulis ir Nerijus Volkovas. Šeimininkų komandai pirmąjį ir vienintelį įvartį pelnė šilutiškių saugas Justas Milius (62 min.). Tiesa, prieš tai (55 min.) jis dar spėjo prasižengti ir pelnyti geltoną kortelę. Vėliau teisėjas „Šilutę“ baudė dar porą kartų – geltonos kortelės iškeltos Einorui Dedurkevičiui (72 min.) ir puolėjui Aivarui Thales (82 min.). Na, o „Radviliškis“ rezultatu 1:3 nesitenkino – 74-ąją minutę „Šilutės“ vartininko uždanga įveikta ketvirtąjį kartą – taikliai kamuolį pasiuntė Mantas Martyšonas. Taigi aikštės šeimininkai įveikti 1:4. Nuo pat pirmųjų varžybų sėkmingai žaidžiantis „Radviliškis“ lyderio pozicijos niekam neužleidžia ir, kaip galima numanyti, nebeužleis jos iki pat sezono pabaigos.
Sekmadienį vykusį Joniškio ir Akmenės komandų susitikimą būtų galima pavadinti geltonų kortelių varžybomis – jas teisėjui teko kelti net 8 kartus. Pirmąkart – „Akmenės cemento“ gynėjui Ruslanui Pačkajevui. Vėliau dukart iš eilės prasižengė „Saned“ ekipos atstovai – Justas Buzas ir Justas Matuzevičius. Pirmojo rezultato pasiekta 29-ąją minutę, kai „Saned“ žaidėjas Mindaugas Jakštas pelnė įvartį. Pirmasis kėlinys užbaigtas geltona kortele, kurią užsidirbo akmeniškis Mantas Ronkauskas.
Vos prasidėjus antrajam kėliniui teisėjo nemalonę užsitraukė Joniškio ekipos vartininkas Saulius Kužmarskis, užsidirbęs ne tik geltoną kortelę, bet ir 11 metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo Akmenės komandos saugas Lukas Dukavičius. Taigi rezultatas – 1:1. Netrukus – dar dvi nuobaudos, viena skirta svečių ekipos saugui Mindaugui Toleikiui, kita – aikštės šeimininkų žaidėjui Airidui Mituzui. 64-ąją varžybų minutę mušti 11 metrų baudinio dar kartą stojo L. Dukavičius. Ir jis vėl buvo taiklus, lygų rezultatą pavertęs naudingu „Akmenės cementui“ – 1:2. Tai buvo paskutinysis įvartis, bet nepaskutinė geltona kortelė – 66-ąją minutę dar vienos nusipelnė akmeniškis Vytautas Mituzas.
„Babrungo“ ir „Džiugo“ rungtynėse ledai pajudėjo tik prasidėjus antrajam kėliniui. Iki tol – visiškas štilis. Pradžiai – net trys geltonos kortelės telšiškiams. Jomis „premijuoti“ Nojus Bendauskis, Marius Šluta ir Edvinas Sirutavičius.
Po šių pražangų iniciatyvą į savo rankas perėmė plungiškiai. Tiesa, ne klaidų prasme, o atvirkščiai – įvarčių. Pirmąjį pelnė Tomas Birškys (70 min.), o netrukus „Džiugo“ vartus sėkmingai atakavo ir Kostas Paplauskas, 75-ąją minutę rezultatą pagerinęs iki 2:0. Toks jis išliko iki pat rungtynių pabaigos. Aikštės šeimininkai neišvengė ir pražangų – tarp įvarčių geltona kortelė iškelta Matui Jaudzemui, vėliau – Edvinui Mickevičiui ir Rokui Rusiui.