„Neptūnui“ ir „Bangai“ B dar teks susikauti dėl pirmos vietos

Spalio 17-ąją LFF II lygos Vakarų zonoje buvo sužaistos ketverios varžybos. Dėl Plungėje įvestų ribojimų, susijusių su koronaviruso pandemija, neįvyko Plungės „Babrungo“ ir Klaipėdos „Atlanto“ susitikimas, numatytų varžybų nesužaidė ir Šiaulių „Juventa 99“ bei Joniškio „Saned“. Taigi, galutiniai rezultatai dar neaiškūs. Beje, kol kas neaišku ir tai, kas taps Vakarų zonos čempionais: iki šiol lyderiavęs Klaipėdos „Neptūnas“ šįkart nusileido antroje vietoje buvusiai Gargždų „Bangai“ B. Kadangi komandų surinktų taškų skaičius susilygino (abi turi po 34), dėl pirmosios vietos joms teks susikauti dar kartą.

„Šiauliai“ B prieš „Šilutę“ – lygiosios

Šeštadienį Gytarių stadione vykęs „Šiaulių“ B (treneris Renatas Vestartas) ir „Šilutės“ (treneris Bronius Mackevičius) susitikimas (1–6 vietų grupėje) baigėsi lygiosiomis.

Rungtynes įvarčiu pradėjo „Šiauliai“ B – 29 min. Roberto Šmito saugomus „Šilutės“ vartus taikliai atakavo Deividas Dovydaitis. „Šilutei“ pirmajame kėlinyje fiksuotos tik pražangos – geltonas korteles užsidirbo Martynas Golubovskis ir Tomas Čeliauskas.

Antrąjį kėlinį šilutiškiai vėlgi pradėjo pražanga, už kurią puolėjui Andriui Marcinkevičiui teisėjas iškėlė raudoną kortelę. Kita kortelė, tik jau ne raudona, o geltona, parodyta šiauliškiui Kristupui Mantiniui. 68-ąją minutę sėkmė nusišypsojo „Šilutės“ ekipai – gynėjui Zigmantui Butkui įveikus „Šiaulių“ B vartininko Gvido Dargio užkardą, rezultatas išlygintas. 1:1 – toks jis išliko iki pat rungtynių pabaigos. Tiesa, po šio susitikimo jau aišku – „Šiauliai“ B šį sezoną užsitikrino 3-iąją vietą.

Įvarčių nebefiksuota, tačiau klaidų dar pridaryta – teisėjui įspėti teko šiauliškius Dovydą Jansoną ir Jorį Dėlkų, o per pridėtą laiką – šilutiškį vartininką R. Šmitą ir Alvydą Miklovį.

Reikšminga „Bangos“ B pergalė

1–6 vietų grupėje lemtingas susitikimas įvyko tarp lyderio pozicijoje iki šiol buvusio Klaipėdos „Neptūno“ (treneris Donatas Navikas) ir Gargždų „Bangos“ B (treneris David Marques Afonso). Jei „Neptūnas“ būtų rungtynes laimėjęs arba bent jau sužaidęs lygiosiomis, jau būtų džiaugęsis čempiono titulu, bet…

Rungtynės pradėtos rezultatyviu 11 metrų baudiniu – Edgaro Anaškino saugomus „Neptūno“ vartus įveikė gargždiškių saugas Paulius Lotužys (13-ąją min.). Rezultatas išlygintas tik antrajame kėlinyje, 61 min., – šįkart taiklus buvo „Neptūno“ puolėjas Erikas Vainoras. 82 min. sėkmė vėl atsigręžė Gargždų ekipos pusėn – įvartį pelnęs Ignas Venckus rezultatą persvėrė savo komandos pusėn – 1:2. Tokį rezultatą švieslentė rodė ir pasibaigus rungtynėms. „Bangos“ B pergalė reiškia, kad komandos savo taškų skaičiumi susilygino, tad dėl pirmosios vietos medalių laukia dar vienas susitikimas, kuris numatytas spalio 24 dieną.

Žymiai pajėgesnis – „Tauras“

7–12 vietų grupėje šeštadienį susitiko Tauragės „Tauras“ (treneris Žydrūnas Mačaitis) ir Klaipėdos „Rosa“ (treneris Rimantas Vilavičius).

Pirmasis įvartis (17 min.) – į Lauryno Barsteikos saugomus „Rosos“ vartus, jo autorius – „Tauro“ saugas Arūnas Arcišauskas. Po poros minučių pasižymėjo „Rosos“ žaidėjas Aurimas Barsteika, įveikęs tauragiškių vartininko Sido Mačaičio užkardą. Taigi atrodė, kad kova bus apylygė, deja… „Rosos“ žaidėjai klydo – geltonas korteles užsidirbo Gvidas Kubilius ir Edgaras Stalmokas, o 32 min. „Tauro“ žaidėjas Justinas Pučinskis gavo galimybę rezultatą pagerinti 11 metrų baudiniu. Jis taip ir padarė – rezultatas jau 2:1. Baigiantis kėliniui, dar viena pražanga – ji užfiksuota „Tauro“ žaidėjui Antanui Jockui.

Antrajame kėlinyje pasižymėjo „Tauro“ žaidėjas Egidijus Dusevičius – du jo pelnyti įvarčiai (64 ir 83 min.) aikštės šeimininkams tauragiškiams atnešė užtikrintą pergalę. 4:1 – taip baigėsi šis susitikimas.

0:0 – „Džiugo“ B ir „Radviliškio“ rezultatas

7–12 vietų grupės komandos Telšių „Džiugas“ B (treneris Rolandas Leščius) ir „Radviliškis“ (treneris Mindaugas Urbonavičius) sužaidė be įvarčių. Tačiau pražangų užfiksuota. Pirmojo kėlinio metu geltonos kortelės iškeltos telšiškiui Deimantui Konteniui ir „Radviliškio“ žaidėjams Simonui Gailūnuibei Arvaldui Augustinaičiui. Antrajame kėlinyje – radviliškiečiui Gediminui Čeponkui. Na, o baigiantis rungtynėms „Džiugo“ B žaidėjui D. Konteiniui suklydus antrąkart teisėjas iškėlė jau ir raudoną kortelę.