Ir po trečiojo turo lentelės viršuje – „Radviliškis“

Vakar, šeštadienį, užbaigtas Lietuvos futbolo federacijos II lygos Vakarų zonos trečiasis turas. Sužaistos trejos rungtynės: Radviliškyje jėgas išbandė „Radviliškis“ ir „Palanga“ B, Šilutėje žaidė „Šilutė“ ir Joniškio „Saned“, Kelmėje susitiko vietos „Kražantė“ ir „Akmenės cemento“ ekipa.

Priminsime, kad trečiąjį turą ketvirtadienį  pradėjo Telšių „Džiugas“ B ir Klaipėdos „Atlantas“ B (4:2), penktadienį žaidė Plungės „Babrungas“ ir Gargždų „Banga“ B (5:0).

Šeštadienį trečiojo turo kovas tęsė „Radviliškis“ ir „Palanga“.  16-ąją žaidimo minutę radviliškietis Edgaras Balandis užsidirbo geltoną kortelę, tačiau šią nesėkmę netrukus užglaistė sėkmė – 18-ąją minutę pelnytas pirmasis „Radviliškio“ įvartis, kurį į palangiškių vartus paleido saugas Kristupas Petravičius. 34-ąją minutę geltona kortelė iškelta dar kartą, šįsyk prasižengė „Palangos“ ekipos žaidėjas Mindaugas Vitkauskas. Taigi pirmasis kėlinys nebuvo itin rezultatyvus – 1:0 šeimininkų naudai.

Per antrąjį kėlinį pasireiškė ir taiklusis radviliškietis Deividas Dargužas, „Palangos“ vartus sėkmingai atakavęs 69-ąją minutę. Praėjus kelioms minutėms radviliškiečiai džiūgavo trečiąkart – įvartį pelnęs Agnius Juozapaitis rezultatą pagerino  iki 3:0. Varžyboms einant į pabaigą, atrodė, kad aikštės šeimininkai palangiškius sutriuškins sausu rezultatu, tačiau  paskutiniąją akimirką, per gautą papildomą varžybų minutę, „Palanga“ vieną įvartį vis dėlto pelnė, jį į „Radviliškio“ vartus paleido Agnius Juozapaitis. Galutinis rezultatas – 3:1.

Rungtynės tarp „Šilutės“ ir „Saned“ įsibėgėjo tik baigiantis pirmajam kėliniui. Tiesa, žaidėjai pasižymėjo ne įvarčiais, o pelnytomis pražangomis. Geltonos kortelės iškeltos „Saned“ žaidėjams Mindaugui Jakštui (38 min.), Mantui Mockui (38 min.) ir Arūnui Šteinui (41 min.). Pirmuoju įvarčiu džiaugėsi šilutiškiai – 11 metrų baudinį į joniškiečių vartus taikliai realizavo puolėjas Aivaras Thales.

Antrojo kėlinio metu veiksmo aikštėje buvo jau daugiau. Šilutės komandoje įvyko keturi keitimai, o „Saned“ žaidėjas Justas Buzas užsidirbo geltoną kortelę (60 min.). Po poros minučių džiūgavo aikštės šeimininkai ir jų sirgaliai – saugas Kostas Vilkys komandos rezultatą pakėlė iki 2:0. Tačiau tuo šilutiškiai savo atakų nebaigė. Panašu, kad jie buvo pasiruošę sutriuškinti „Saned“, tą ir padarė, pelnydami dar du įvarčius. Jų autoriai – puolėjai Darius Paldauskas (įvartį pelnęs 78-ąją minutę) ir Lukas Sirtautas (87 min.). Tiesa, dar prieš šiuos įvarčius teisėjui teko penktąkart kelti geltoną kortelę. Tik šįkart jau ne Joniškio žaidėjams, o šilutiškiui Robertui Šmitui. Taigi svečiai nugalėti sausu rezultatu, susitikimas baigėsi 4:0 „Šilutės“ naudai.

Trečiojo turo varžybas užbaigė „Kražantė“ ir „Akmenės cementas“. Per pirmąjį rungtynių kėlinį abiejų komandų  žaidėjai pasižymėjo ne įvarčiais, o pražangomis. 4-ąją žaidimo minutę geltona kortelė pakelta „Akmenės cemento“ žaidėjui Mariui Ligeikai, 34-ją minutę – kelmiškiui Tautvydui Bracevičiui.

Pirmasis rezultatas pasiektas 49-ąją žaidimo minutę, kai „Kražantės“ vartus taikliai atakavo akmeniškių saugas Lukas Dukavičius. Tiesa, šia persvara „Akmenės cementas“ džiaugėsi vos kelias minutes. Mat komandos gynėjas Mindaugas Sabas užsidirbo geltoną kortelę. O po jos sekė 11 metrų baudinys – taiklus Tautvydo Bracevičiaus įvartis rezultatą išlygino – 1:1. Atmosfera aikštėje kaito ir kelmiškiai netrukus užsidirbo dar dvi geltonas korteles, jos parodytos Rokui Musneckiui ir Povilui Špukui. Taigi „Akmenės cementas“ gavo 11 metrų baudinio galimybę, kuria sėkmingai pasinaudojo Lukas Dukavičius. Jo dėka rezultatas vėl persvertas akmeniškių naudai ir toks – 1:2 – išliko iki pat rungtynių pabaigos.

Taigi trečiasis turas baigtas. Ir po jo lyderio pozicijų niekam neužleidžia radviliškiečiai. Dabar komandos rikiuojasi tokia tvarka: 1. „Radviliškis“, 2. „Akmenės cementas“, 3. „Babrungas“, 4. „Banga“ B, 5. „Šilutė“, 6. „Džiugas“ B, 7. „Palanga“ B, 8. „Kražantė“, 9. „Saned“, 10. „Atlantas“ B. Rezultatyviausias žaidėjas – Plungės „Babrungo“ atstovas Tomas Birškys, pelnęs 7 įvarčius.