„Džiugo“ B pergalė – net su 13 įvarčių!

Antradienį sužaistos paskutinės, šeštosios, LFF II lygos Vakarų zonos vienuoliktojo turo rungtynės. Ankstesnės penkerios vyko savaitgalį. Sėkmingiausias šis turas buvo Telšių „Džiugui“ B, kuris per susitikimą su Klaipėdos „Rosa“ savo sąskaitą sugebėjo papildyti net 13 įvarčių. Ir po vienuoliktojo turo Vakarų zonos lyderė – Gargždų „Banga“, surinkusi 28 taškus, rezultatyviausias futbolininkas – Gargždų ekipos narys Ignas Venckus, sugebėjęs pelnyti net 16 įvarčių.

Pranašesni – šilutiškiai

Vienuoliktasis turas pradėtas penktadienį rungtynėmis tarp „Šilutės“ (treneris Svajūnas Česnulis) ir Klaipėdos „Atlanto“ (treneris Marius Komovas).

Įpusėjus pirmajam kėliniui, sėkmė šypsojosi klaipėdiškiams – pirmasis kamuolys skriejo į Augusto Šteinio saugomus „Šilutės“ vartus, taiklus buvo „Atlanto“ žaidėjas Donatas Stankevičius. Tačiau šis įvartis klaipėdiečiams buvo ne tik pirmas, bet ir paskutinis, visą likusį laiką sėkmė lydėjo jau tik šilutiškių atakas. Tiesa, pastarieji pradėjo nuo pražangų – pirmajame kėlinyje geltonas korteles užsidirbo puolėjai Vilius Giedraitis (31 min.) ir Martynas Golubovskis (39 min.), tą pačią minutę teisėjas įspėjo ir saugą Aivarą Bagdoną. Na, o kėlinio pabaigoje „Šilutė“ ir jos sirgaliai jau džiaugėsi įvarčiais – 40 min. Žymanto Butkaus saugomus „Atlanto“ vartus įveikė puolėjas Robertas Šmitas, paskutiniąją kėlinio minutę rezultatą namų komandos naudai persvėrė puolėjas Andrius Marcinkevičius. Taigi kėlinys baigėsi 2:1 „Šilutės“ naudai.

Antrasis kėlinys pradėtas pražanga, ją užsidirbo „Šilutės“ gynėjas Evaldas Užkuraitis. O netrukus vėl triumfavo dar po įvartį pelnę A. Marcinkevičius (62 min.) ir R. Šmitas (67 min.). 69-oji minutė nesėkminga buvo A. Bagdonui, pelniusiam antrą geltoną, o kartu ir raudoną kortelę. 77 min. dar sykį pasižymėjo R. Šmitas, į savo sąskaitą įrašęs trečiąjį, o į komandos sąskaitą – net penktąjį įvartį. Paskutinysis varžybų štrichas – geltona kortelė, kuri iškelta „Atlanto“ žaidėjui Mantui Tėveliui. Taigi namų sienos „Šilutei“ padėjo  – susitikimas baigtas rezultatu 5:1.

„Džiugas“ B siautėjo

Šeštadienį namuose žaidęs Telšių „Džiugas“ B (treneris Rolandas Leščius) negailestingai sudorojo į svečius atvykusią Klaipėdos „Rosą“ (treneris Rimantas Vilavičius).

Pirmuoju įvarčiu telšiškiai futbolininkai ir jų sirgaliai džiaugėsi jau 11-ąją susitikimo minutę, kai Nojaus Preišegalavičiaussaugomus „Rosos“ vartus įveikė „Džiugo“ B gynėjas Deimantas Kontenis. Tačiau tai buvo tik pradžia. Telšių futbolininkai vis atakavo ir atakavo klaipėdiečių vartus. Ir tos atakos buvo rezultatyvios. Iki pirmojo kėlinio pabaigos buvo pelnyti net septyni įvarčiai. Juos į savo sąskaitą įsirašė  saugas Gedas Klemenis, net tris – saugas Kipras Keliauskas (kamuoliai į „Rosos“ vartus skriejo kas porą minučių – 22, 24 ir 26 min.), po vieną – Ronaldas Misiūnas ir Rokas Lazdinauskas. Taigi kėlinio pabaigoje švieslentėje – 7:0.

Antrojo kėlinio metu telšiškiai toliau džiaugėsi patys ir džiugino sirgalius – nuo 60-osios minutės kamuoliai kas keletą minučių vėl skriejo į „Rosos“ vartus. Taiklūs buvo saugas Domantas Šluta, antrąkart – saugas R. Lazdinauskas, puolėjas Eridanas Bagužas, taip pat antrąkart – gynėjas D. Kontenis ir net ketvirtąjį įvartį pelnęs saugas K. Keliauskas. 75-ąją min. „Džiugo“ B vartininkas Marius Paukštė, įmušdamas 11 metrų baudinį, turėjo progą pelnyti 13-ąjį įvartį, deja… Tryliktasis tąkart buvo nelaimingas. Po šios nesėkmės „Rosa“ šiek tiek atkuto, tiksliau – jos žaidėjas Nedas Jurgis Šimkutis, sugebėjęs dukart įveikti „Džiugo“ B vartus (77 ir 82 min.), triuškinantį rezultatą sušvelnino iki 12:2. Na, o kad pergalė būtų užtikrinta, pelnytas ir tryliktasis įvartis, jo autorius – rezultatyviausias susitikimo žaidėjas K. Keliauskas, savo sąskaitą papildęs penktąja sėkminga ataka. Taigi rungtynės Telšiuose baigėsi 13:2.

Pergalė – „Juventos 99rankose

Šeštadienį sėkmingos namų rungtynės buvo ir Šiaulių komandai „Juventa 99“ (treneris Arvydas Kšivickas), žaidusiai prieš„Radviliškį“ (treneris Mindaugas Urbonavičius).

Šiauliečiai iniciatyvą į savo rankas perėmė nuo pat pirmųjų susitikimo minučių – 8-ąją min. puolėjo Vytauto Mituzo paleistas kamuolys jau skriejo į Aurimo Žirgulio saugomus „Radviliškio“ vartus. Po trijų minučių rezultatas dar šoktelėjo – 11 metrų baudinį taikliai realizavo „Juventos 99“ saugas Edas Romanovas. Iki pirmojo kėlinio pabaigos daugiau rezultatas nebekito – švieslentė rodė 2:0.

Antras kėlinys pradėtas pražangomis. „Radviliškio“ ekipos žaidėjai jas tiesiog „šienavo“, porą pražangų uždirbo ir „Juventa99“, tačiau jai pavyko dar ir trečiąjį įvartį pelnyti, „Radviliškiui“, deja, ne. Svečiams šios varžybos – sausos, na, o šiauliečių rezultatą iki 3:0 pagerino gynėjas Deivydas Lunskis (74  min.). Pražangas užsidirbo Domas Griškevičius ir Lukas Rimkus. „Radviliškio“ gretose jų, kaip minėjome, kur kas daugiau: teisėjas geltonas korteles kėlė Mantui Martyšovui, Edgarui Balandžiui, Tadui Markevičiui, Edgarui Stankevičiui. Pražangų seriją vainikavo Simonas Gailiūnas, per varžybų pratęsimą sugebėjęs užsidirbti ir geltoną, ir raudoną korteles.

„Banga“ B ir „Tauras“ – lygiosios

Gargždų „Bangos“ B (treneris David Marques Afonso) ir Tauragės „Tauro“ (treneris Žydrūnas Mačaitis) rungtynės – be didesnių įdomybių. Stebino nebent tai, kad „Banga“ B, iki šiol šventusi 9 pergales ir tik kartą pralaimėjusi, neįveikė turnyrinės lentelės apačioje esančio „Tauro“.

Pirmasis šio susitikimo kėlinys – visai be rezultatų. Antrajame pirmiausiai pelnyta pražanga, kuri įrašyta „Tauro“ žaidėjo Manto Lėkio sąskaiton. Pirmasis įvartis į Sido Mačaičio saugomus „Tauto“ vartus – tik 84 min., jo autorius – geriausias šio sezono žaidėjas Vakarų zonoje Ignas Venckus. Po poros minučių – revanšas: Kornelijaus Smilingio saugomus „Bangos“ B vartus rezultatyviai atakavo tauragiškis Egidijus Dusevičius. Rungtynių baigtis – 1:1.

„Neptūnas“ įveikė „Šiaulius“ B

Šeštadienio susitikimai baigėsi Šiauliuose – gana įtemptomis varžybomis tarp vietos „Šiaulių“ B ekipos (treneris Marius Gurskis) ir Klaipėdos „Neptūno“ (treneris Donatas Navikas).

Pradėję geltonomis kortelėmis, kurias užsidirbo klaipėdietis Aurimas Jurgelevičius (18 min.) ir šiaulietis Karolis Mantinis (29 min.), pirmuoju įvarčiu futbolininkai džiaugėsi 36-ąją minutę. Tiesa, ne aikštės šeimininkai, o „Neptūnas“ – Gvido Dargiosaugomus „Šiaulių“ B vartus įveikė puolėjas Martynas Vėlyvis. Vėliau – dar viena pražanga klaipėdiečių gynėjui Pauliui Juškai, o kėlinį vainikavo atsakomasis įvartis – 45 min. taikliai atakavęs Vadimo Trefilovo saugomus „Neptūno“ vartus rezultatą išlyginosaugas Ignas Paulius.

„Neptūnas“ persvarą susigrąžino jau prasidėjus antrajam kėliniui, 54 min. taiklus buvo gynėjas P. Juška. Po 16 minučių rezultatas vėl buvo lygus – 2:2, šįkart pasižymėjo „Šiaulių“ B žaidėjas Grantas Jaseliūnas. Nors iki pat rungtynių pabaigos atrodė, kad jos taip ir baigsis, bet… Paskelbus susitikimo pratęsimą pergalę „Neptūnui“ išplėšė saugas Aurimas Skurdelis. Po jo smūgio – 2:3! Geltonas korteles teisėjai kėlė net penkis kartus: „Šiaulių“ B žaidėjams Jurgiui Jankauskui, Emiliui Gasiūnui ir Deividui Puodžiūnui bei „Neptūno“ atstovams Tautvydui Špiegiui ir GlebuiSon.

„Babrungas“ sutriuškino Joniškį

Vienuoliktasis turas užbaigtas Plungėje, kur vietos „Babrungas“ (treneris Kęstutis Petkus) sutriuškino pasipriešinti taip ir nesugebėjusią Joniškio „Saned“ komandą (treneris Edmundas Bernotas).

Vien per pirmąjį kėlinį „Babrungo“ sąskaita papildyta 5 įvarčiais, kurie skaičiuoti pradėti nuo 16-osios minutės, kuomet Sauliaus Kužmarskio saugomus „Saned“ vartus pirmąkart pramušė Vytautas Birškys. 34 min. įvartį pelnė Marius Vaišvilas, 36 ir 42 minutėmis pasižymėjo Plungės ekipos gretose saugo pozicijoje  žaidžiantis brazilas Alex Rhuann D‘Marco e Silva, o paskutiniąją kėlinio minutę taiklus buvo Marius Skirmantas, po kurio smūgio švieslentė rodė 5:0.

Antrąjį kėlinį taikliu smūgiu pradėjo A. R. D‘Marco e Silva (48 min.), į savo sąskaitą įrašęs trečiąjį įvartį. Netrukus antrąkart pasižymėjo M. Skirmantas (52 min.). „Saned“ vartus toliau taikliai atakavo Nojus Bumblauskas (70 min.), Kostas Paplauskas(75 min.), antrasis iš brolių brazilų Marcos Rudwere Genar e Silva (78 min.), o paskutiniuoju įvarčiu joniškiečius pribaigė Vidmantas Balsys. Po pastarosios atakos švieslentė rodė „Babrungą“ ir jo sirgalius džiuginę skaičiai – 11:0! Beje, plungiškiai žaidė be pražangų, o „Saned“ vieną užsidirbo – geltona kortelė iškelta Adrianui Vištartui.

Po šios pergalės „Babrungas“ pakilo į ketvirtąją turnyrinės lentelės vietą. Nors visi pirmojo rato turai jau sužaisti, galutiniai rezultatai bus aiškūs tik sužaidus kelerias atidėtas varžybas, kurios numatytos šią savaitę.