„Džiugas“ B savo sąskaitą papildė dešimčia įvarčių!

Penktadienį įvyko trejos Lietuvos futbolo federacijos II lygos Vakarų zonos keturioliktojo turo varžybos. Penktadienį Kelmėje Telšių „Džiugas“ B sutriuškino vietos „Kražantę“, namuose žaidęs „Radviliškis“ be vargo įveikė Joniškio „Saned“, Gargždų aikštės šeimininkai „Banga“ B nugalėjo į svečius atvykusį „Akmenės cementą“. Šeštadienį įvyko dar vienas susitikimas – Plungės „Babrungas“ namuose lošė prieš „Šilutę“.
„Džiugas“ varžovų nepagailėjo
Kelmėje žaidę telšiškiai pirmąjį rezultatą pasiekė 8-ąją varžybų minutę, kai puolėjas Erikas Vainoras taikliai atakavo Nerijaus Jokanto saugomus „Kražantės“ vartus. 11-ąją minutę švieslentė jau rodė 0:2 – įvartį pelnė „Džiugo“ ekipoje žaidžiantis futbolininkas iš Gruzijos Valeri Kuridze. Ir toliau įvarčiai pylėsi lyg iš gausybės rago. Per pirmąjį kėlinį dukart taiklus buvo Marius Šluta (14 ir 26 min.), vieną įvartį pelnė Domantas Šluta. Ypatinga sėkmė tądien lydėjo E. Vainorą, po kurio dar dviejų taiklių spyrių (27 ir 40 min.) švieslentė rodė 0:7. Tokiu triuškinančiu rezultatu baigėsi pirmasis Telšių ekipos pasirodymo Kelmėje kėlinys.
Žinoma, neišvengta ir klaidų – geltonomis kortelėmis teisėjas baudė „Kražantės“ žaidėją Justą Rimkų (17 min.) ir vartininką N. Jokantą (21 min.). Pražangą užsidirbo ir „Džiugo“ saugas Arnas Kaveckis.
Prasidėjus antrajam kėliniui sėkmė nusišypsojo ir „Kražantei“. Pirmąjį ir vienintelį įvartį kelmiškių komandos naudai pelnė J. Rimkus. O telšiškiai siautėjo toliau. Antrajame kėlinyje jie rezultatą pakėlė iki 1:10: antruoju įvarčiu savo sąskaitą papildė saugas D. Šluta (58 min.), taiklūs buvo ir puolėjas Kipras Keliauskas (62 min.) bei saugas Lukas Raudys (85 min.). Geltonos kortelės iškeltos dukart: „Džiugo“ gynėjui Karoliui Regelskiui ir „Kražantės“ žaidėjui Daumantui Turskiui. Taigi „Džiugas“ šventė puikią pergalę!
Radviliškis ir vėl aukštumoje
Penktadienį namų rungtynės puikios buvo ir Radviliškio futbolininkams, kurie Joniškio „Saned“ įveikė sausu rezultatu. Pirmuoju įvarčiu komandą ir sirgalius nudžiugino saugas Marius Baziulis (15 min.). 22-ąją minutę varžybų žiūrovai jau džiaugėsi rezultatyviausio šio sezono žaidėjo Deivido Dargužo įvarčiu. Po 21 minutės – dar vienas jo smūgis (11 metrų baudinys), reiškęs, kad pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 3:0.
Tiek pat įvarčių „Radviliškis“ sugebėjo pelnyti ir per antrąjį kėlinį. Vėl siautėjo D. Dargužas, taikliais smūgiais „Saned“ vartus „vaišinęs“ 67-ąją ir 72-ąją rungtynių minutėmis. O baigiantis susitikimui (85 min.) šeštąjį įvartį pelnė Justas Gulbinas, varžybas užbaigęs rezultatu 6:0. Per šias varžybas padaryta vos viena klaida, už kurią nubaustas „Saned“ žaidėjas Gvidas Povilaitis, „Radviliškis“ apsiėjo be geltonų kortelių.
Namuose – pergalingos „Bangos“ rungtynės
Kaip minėjome, Gargždų „Banga“ B penktadienį lošė prieš „Akmenės cementą“. Nuo pat pradžių Fortūna šypsojosi aikštės šeimininkams. 7-ąją minutę įvartį pelnė „Bangos“ saugas Neilas Urba, 26-ąją min. taiklus buvo puolėjas Šarūnas Skulskis. Taigi po pirmojo kėlinio rezultatas – 2:0. Beje, namų komanda žaidė ne tik rezultatyviai, bet ir be klaidų, o štai akmeniškiai jų neišvengė – geltona kortelė iškelta Renatui Žebrauskui.
Prasidėjus antrajam kėliniui „Akmenės cementas“ šiek tiek atsigavo – 47-ąją min. komandos gynėjas Aivaras Rakašius sugebėjo pagerinti rezultatą – 2:1. Bet netrukus „Banga“ vėl išsiveržė į priekį – po Igno Venckaus atakos švieslentė rodė 3:1. 73-ąją min. vėl pasireiškė „Akmenės cementas“ – rezultatą iki 3:2 pakėlė šios ekipos puolėjas Vytautas Mituzas. Nors skirtumas nedidelis, bet pergale akmeniškiams nekvepėjo, juolab, kad rungtynių pabaigoje „Banga“ savo sirgalius nudžiugino dar vienu įvarčiu, kurį pelnė saugas Mantas Petrikas (84 min.). „Banga“ ir antrąjį kėlinį sužaidė neklysdama, o „Akmenės cemento“ žaidėjai klydo – įspėjimus gavo saugai Domas Griškevičius ir Edvinas Jasaitis.
„Babrungas“ prieš „Šilutę“ – lygiosios
Plungėje vykęs vietos „Babrungo“ ir „Šilutės“ mačas, galima sakyti, prasidėjo tik nuo antrojo kėlinio. Mat per pirmąjį joks veiksmas neužfiksuotas. O antrasis kėlinys pradėtas nuo geltonos kortelės, kuri iškelta plungiškiui Aurelijui Barusui. Po minutės – taiklus 11 metrų baudinys į Eimanto Brezgio saugomus „Babrungo“ vartus. Jo autorius – šilutiškių puolėjas Robertas Šmitas. Praėjus kelioms minutėms (70 min.) „Babrungas“ išlygino rezultatą – „Šilutės“ vartus taikliai atakavo gynėjas Irmantas Každailis. Bet varžovai nenusileido, 74-ąją minutę rezultatą vėl persverdami savo naudai. Šįkart pasižymėjo „Šilutės“ gynėjas Giedrius Ratkus.
Taigi švieslentė rodė 1:2. Toks rezultatas išliko iki pat rungtynių pabaigos ir jau atrodė, kad pergalę švęs „Šilutė“, bet… Per papildomas varžybų minutes dar vienai atakai ryžosi „Babrungo“ gynėjas I. Každailis. Jo spyris buvo sėkmingas. Taigi susitikimas baigėsi lygiosiomis – 2:2. Nors paskutinysis varžybų pusvalandis buvo įtemptas, gausių klaidų išvengta – geltona kortelė, be jau minėtojo plungiškio A. Baruso, parodyta tik „Šilutės“ puolėjui Andriui Marcinkevičiui.
Dar vienos keturioliktojo turo rungtynės numatytos pirmadienį. „Palanga“ B namuose susitiks su Klaipėdos „Atlantu“ B.