Devintajame ture rezultatyviausi buvo plungiškiai

Šį savaitgalį sužaistos ketverios Lietuvos futbolo federacijos II lygos Vakarų zonos devintojo, tai yra paskutiniojo, turo varžybos. Vienos iš jų, tarp „Šilutės“ ir „Kražantės“ (7:0), sužaistos dar gegužės mėnesį, o ketverios – dabar: Klaipėdos „Atlantas“ B namuose žaidė prieš Plungės „Babrungą“, Gargždų „Banga“ B prieš Telšių „Džiugą“ B, „Akmenės cementas“ prieš „Radviliškį“, „Palanga“ B prieš Joniškio „Saned“. Šiame ture nepralenkiamas buvo „Babrungas“, pasipriešinti nesugebėjusius varžovus įveikęs ypač didele persvara.
Klaipėdos „Atlantas“ ir Plungės „Babrungas“ žaidė penktadienį. Aikštės šeimininkai klaipėdiškiai pirmąjį įvartį į savo vartus praleido 13-ąją rungtynių minutę. Jį paleidęs „Babrungo“ žaidėjas Martynas Turskis savo komandai pelnė pirmąjį tašką. O tada ir prasidėjo – iki pat varžybų pabaigos plungiškiai žaidė ne tik rezultatyviai, bet ir be klaidų. Tuo tarpu klaipėdiškiams visai nesisekė: 0 įvarčių ir trys geltonos kortelės, kurios iškeltos Arminui Elkimavičiui (49 min.), Martynui Vėlyviui (53 min.) ir Aleksandrui Fiodorovui (85 min.).
Na, o „Babrungas“ savo sąskaitą pildė tik įvarčiais. Pirmajame kėlinyje, be M. Turskio, dar pasižymėjo Edvinas Mickevičius ir Marius Skirmantas, „Atlanto“ vartus atakavę 36-ąją ir 43-iąją minutėmis. Antrajame kėlinyje (54 min.) dar kartą taiklus buvo M. Turskis. Vėliau po įvartį dar pelnė Aurelijus Barusas (62 min.) ir Andrius Žutautas (65 min.). O iki varžybų pabaigos likus dvidešimčiai minučių pašėlo „Babrungo“ gynėjas Irmantas Každailis. Tik 60-ąją minutę nuo atsarginių suolelio pakilęs žaidėjas į „Atlanto“ vartus sukalė net tris įvarčius (69 min., 82 min. ir 88 min.). Taigi galutinis, klaipėdiečius be žado palikęs rezultatas, – 0:9 svečių naudai.
Šeštadienį Gargžduose susitiko vietos „Banga“ ir Telšių „Džiugas“. Per rungtynes pelnytas tik vienas įvartis – paskutiniąją pirmojo kėlinio minutę šeimininkų vartus taikliai atakavo telšiškių ekipos saugas Marius Šluta. Antrajame kėlinyje – vien tik pražangos. Geltonomis kortelėmis įspėti teko „Džiugo“ žaidėjus Nojų Bendauskį (50 min.), Edviną Sirutavičių (60 min.) ir Gvidą Šarkį (86 min.), o visai baigiantis rungtynėms – dar ir „Bangos“ žaidėją Mantą Luką.
Tą pačią dieną analogišku rezultatu 0:1 baigėsi ir „Akmenės cemento“ bei „Radviliškio“ susitikimas. Pirmasis varžybų kėlinys – visiškas štilis. Antrajame kėlinyje (61 min.) vienintelį įvartį pelnė „Radviliškio“žaidėjas Deividas Dargužas. Ir tai buvo sėkmingas 11 metrų baudinys po to, kai prasižengė „Akmenės cemento“ žaidėjas Lukas Drasutis. Beje, tą pačią minutę prasižengti sugebėjo ir pats įvarčio autorius – geltona kortelė iškelta ir D. Dargužui. 68-ąją minutę akmeniškiai dar turėjo progą išlyginti rezultatą, bet ja nepasinaudojo – Edvino Jasaičio paleistas 11 metrų baudinys nebuvo taiklus – „Radviliškis“ savo vartus nuo smūgio apsaugojo.
Sekmadienį kur kas daugiau veiksmo buvo žaidžiant „Palangai“ ir Joniškio „Saned“. Tiesa, šįkart pranašesni buvo jau ne svečiai, o aikštės šeimininkai palangiškiai.
Rungtynės pradėtos geltona kortele – pačią 1-ąją minutę ją užsidirbo joniškietis Justas Matuzevičius. Na, o pirmasis įvartis pelnytas 21-ąją minutę, kai „Palangos“ sirgalius nudžiugino taikliai smūgiavęs Gvidas Jonušas. Po dešimties minučių „Saned“ vartininko užkarda pralaužta dar kartą. Šio įvarčio autorius – Adomas Skalandžiūnas, savo komandos rezultatą kilstelėjęs iki 2:0. Baigiantis kėliniui atrodė, kad „Saned“ pasiduoti neketina – įvartį pelnė prieš tai prasižengęs J. Matuzevičius (43 min.), tačiau taip tik atrodė…
Tas vienas įvartis „Palangos“ ekipos tikrai neišgąsdino. Antrąjį kėlinį jie pelnė trečiąjį įvartį – 47-ąją minutę dar kartą pasižymėjo A. Sklandžiūnas. O varžyboms einant į pabaigą Aurimo Jurgelevičiaus (81 min.) ir Mindaugo Vitkausko (82 min.) dėka švieslentė rodė aikštės šeimininkams dar palankesnius skaičius – 5:1. Tokie jie išliko iki pat rungtynių pabaigos.
Devintasis turas jau pasibaigė, tačiau sezonas kol kas – ne. Mat liepos 6-ąją dar susitiks Joniškio „Saned“ ir Plungės „Babrungas“, o rugpjūčio 7-ąją – Telšių „Džiugas“ B ir „Palanga“ B. Pastarosios varžybos bus paskutinės pirmojo rato. Šiuo metu turnyrinė lentelė tokia: 1. „Radviliškis“, 2. „Akmenės cementas“, 3. „Babrungas“, 4. „Šilutė“, 5. „Banga“ B, 6. „Džiugas“ B, 7. „Palanga“ B, 8. „Saned“, 9. „Atlantas“ B, 10. „Kražantė“.