Dešimtajame ture sužibėjo „Juventa 99“

Šį savaitgalį visos dvylika LFF II lygos Vakarų zonos komandų sužaidė dešimtojo turo rungtynes. Sėkmingiausios jos buvo ekipai „Juventa 99“ iš Šiaulių, kuri be vargo sutriuškino varžovus iš Joniškio.

Puikios varžybos namuose

Penktadienį Gargžduose žaidė vietos „Banga“ B (treneris DavidMarques Afonso) ir „Šilutės“ komanda (treneris Svajūnas Česnulis).

Pirmasis kėlinys ypač nesėkmingas buvo „Šilutės“ puolėjui Robertus Šmitui, kuris 17 min. taikliai atakavo ne „Bangos“ B, o Augusto Šteinio saugomus savo komandos vartus. Taigi kėlinio rezultatas – 1:0 aikštės šeimininkų naudai.

Prasidėjus antrajam kėliniui, gargždiškiai toliau džiugino savo sirgalius. Iš pradžių (49 min.) – 11 metrų baudiniu, kurį sėkmingai realizavo saugas Armandas Šveistrys. O visai baigiantis varžyboms – dar ir dviem įvarčiais. Vieną iš jų įmušė Ignas Venckus (86 min.), kitą (per rungtynių pratęsimą) – jau ir anksčiau pasižymėjęs A. Šveistrys. Galutinis susitikimo rezultatas – sausas – 0:4. Tiesa, antrajame kėlinyje būta pražangų: geltonomis kortelėmis įspėti „Šilutės“ saugas Martynas Vekteris ir „Bangos“ B žaidėjai, įvarčių autoriai, I. Venckus ir A. Šveistrys.

Šiauliškiai sudorojo Joniškį

Šeštadienį Šiaulių ekipa „Juventa 99 (treneris Arvydas Kšivickas)negailestinga buvo aikštės šeimininkams – Joniškio „Saned“ komandai (treneris Edmundas Bernotas), kuri sudorota sausu rezultatu.

Juventa 99“ į priekį išsiveržė jau trečiąją rungtynių minutę: Sauliaus Kužmarskio saugomus „Saned“ vartus įveikė šiauliškių saugas Edas Romanovas. Po šešių minučių – dar vienas įvartis, kurio autorius – gynėjas Deividas Lunskis. Tuo pirmasis kėlinys ir baigėsi. Tiesa, fiksuota viena pražanga – „Saned“ saugui Robertui Visockui.

Prasidėjus antrajam kėliniui, šiauliškiai tęsė sėkmingas joniškiečių vartų atakas. Nesulaikomi buvo puolėjas Vytautas Mituzas (48 min.), Lukas Rimkus (66 min.), dar kartą V. Mituzas (70 min.), antrąkart ir E. Romanovas (81 min.), trečiąkart V. Mituzas (83min.), o viską vainikavo D. Lunskis, kuris pačioje varžybų pabaigoje (87 min.) į savo sąskaitą įsirašė antrąjį, o į komandos sąskaitą – net aštuntąjį įvartį. Taigi rungtynės baigėsi 0:8. Pražangas antrajame kėlinyje pelnė „Saned“ saugas R. Visockas (68 min.), kuriam už antrą klaidą iškelta dar ir raudona kortelė, ir „Juventos 99“ žaidėjas L. Rimkus (82 min.).

„Atlantas“ įveikė „Radviliškį“

Šeštadienį namuose žaidęs Klaipėdos „Atlantas“ (treneris Marius Komovas) įveikė „Radviliškį“ (treneris Mindaugas Urbonavičius).

19-ąją susitikimo minutę „Atlantas“ džiaugėsi įvarčiu, kurį į savo vartus (vartininkas Aurimas Žirgulis) paleido „Radviliškio“ žaidėjas Mantas Martyšovas. 32 min. radviliškiečiai vėl buvo taiklūs, tik šįkart jau į priešininkų – „Atlanto“ – vartus, kuriuos saugojo Žymantas Butkus. Šio įvarčio autorius – Edgaras Stankevičius. Taigi kėlinys baigėsi lygiu rezultatu – 1:1.

Antrajame kėlinyje „Atlantas“ sugebėjo persverti skaičius savo naudai – 57 min. įvartį pelnė saugas Justas Adamas. Daugiau rezultatas nebekito – iki varžybų pabaigos švieslentė rodė 2:1klaipėdiečių naudai. Neapsieita be pražangų, jų buvo net penkios: geltonomis kortelėmis teisėjas baudė „Radviliškio“ žaidėjus Donatą Šėgždą, Darių Basevičių ir Agnių Juozapaitį bei „Atlanto“ futbolininkus Ramūną Narvilą bei Roką Borusą.

„Neptūnas“ ir „Babrungas“ – lygiosios

Lygiosiomis baigėsi šeštadienį vykęs susitikimas tarp Klaipėdos „Neptūno“ (treneris Donatas Navikas) ir Plungės „Babrungo“ (treneris Kęstutis Petkus).

Plungiškiams sėkmė nusišypsojo 7-ąją rungtynių minutę – Edvinas Mickevičius įveikė Vadimo Trefilovo saugomus „Neptūno“ vartus. 24 min. taiklus buvo ir „Babrungo“ saugas Mantas Rusys, po kurio smūgio pirmojo kėlinio rezultatas plungiškiams atrodė daug žadantis – net 0:2 jų naudai.

Tačiau antrasis kėlinys kur kas palankesnis buvo aikštės šeimininkams klaipėdiečiams. Taikliu 11 m baudiniu saugas Donatas Surblys skirtumą sušvelnino, o 68 min. saugas Lev Sontaikliu smūgiu į Ernesto Žymanto saugomus vartus rezultatą išlygino. Taigi rungtynės taip ir baigėsi – 2:2. Pražangos įskaitytos „Babrungo“ žaidėjui Egidijui Srėbaliui, o pačioje susitikimo pabaigoje dar suklydo „Neptūno“ gynėjai Paulius Juška ir Jonas Latakas.

„Džiugo“ B pergalė

Sekmadienį nesidžiaugė namuose žaidę Tauragės „Tauro“ (treneris Žydrūnas Mačaitis) futbolininkai, kuriuos sausu rezultatu parklupdė Telšių „Džiugas“ B (treneris Rolandas Leščius).

Telšiškiai įvarčius skaičiuoti pradėjo jau trečiąją varžybų minutę. Ir visus juos pelnė per pirmąjį kėlinį. Pirmasis Sido Mačaičio saugomus „Tauro“ vartus įveikė Rokas Lazdinauskas. Vėliau taiklumu pasižymėjo saugai Vilius Butkus (25 min.), Ronaldas Misiūnas (34 min.), o 40-ąją min. – dar kartą V. Butkus. Taigi pirmojo kėlinio pabaigoje švieslentė rodė vėliau jau nebekitusį „Džiugą“ B itin džiuginusį rezultatą – 0:4.

Pražangų netrūko: keturiskart klydo „Tauro“ žaidėjai: Audrius Taroza, Deivydas Malkevičius, Ignas Bajorinas ir Mantas Lėkis. Viena pražanga įskaita ir telšiškiams – gynėjui Deimantui Konteniui.

Laurus nuskynė „Šiauliai“ B

Dešimtojo turo rungtynės baigėsi Klaipėdos „Rosos“ (treneris Rimantas Vilavičius) ir „Šiaulių“ B (treneris Marius Gurskis) susitikimu, po kurio ryškią pergalę šventė šiauliškiai.

Pirmojo kėlinio metu „Šiauliai“ B džiaugėsi dviem įvarčiais, kuriuos realizavo Ignas Paulius (14 min.) ir Gabijus Micevičius(43 min.). Antrajame kėlinyje Konstantin Andrejenko savo vartų neapsaugojo nuo dar dviejų įvarčių ir vienuolikos metrų baudinio. Vėl taiklus buvo I. Paulius (55 min.), Joris Dėlkus (71 min.), o 80-ąją min. saugas Jonas Lukas Kovalskis taikliu 11 metrų baudiniurezultatą pakėlė iki 0:5. Geltonas korteles užsidirbo „Šiaulių“ B žaidėjai Jurgis Jankauskas ir Kajus Švedas.