„Banga“ B ir „Neptūnas“: arši kova dėl čempionų titulo

Šeštadienį Kretingoje surengtos papildomos varžybos, kuriose aršiai kaudamosi „santykius“ aiškinosi LFF II lygos Vakarų zonos lyderės – Gargždų „Banga“ B (treneris David Marques Afonso) ir Klaipėdos „Neptūnas“ (treneris Donatas Navikas). Ekipos rungėsi dėl pirmenybių čempionų titulo. Tiesa, sezono lyderiai turėjo paaiškėti dar aną savaitgalį, bet… Tada „Banga“ B įveikė iki tol lyderiavusį „Neptūną“, komandų surinkti taškai susilygino, tad joms teko susitikti dar kartą. Ir tas susitikimas buvo kupinas sportinio azarto ir emocijų, kurios liejosi ne tik per rungtynes, bet ir po jų.

Vos prasidėjus rungtynėms, 2-ąją jų minutę, į priekį išsiveržė „Neptūnas“. Pirmojo įvarčio autorius – „Bangos“ B vartininko Manto Bertašiaus užkardą sėkmingai įveikęs Jonas Latakas. Beje, pirmasis kėlinys taip ir baigėsi – 0:1 „Neptūno“ naudai.

Antrasis kėlinys vėlgi prasidėjo „Neptūno“ įvarčiu (48 min.). Deja, šįkart Tautvydas Špiegis taikliai atakavo savo vartus. Taigi įvartis įskaitytas „Bangai“. Taip rezultatas išlygintas. Po 10 minučių „Bangos“ B žaidėjas Darius Zubauskas, pasiuntęs kamuolį į Vadimo Trefilovo saugomus klaipėdiečių vartus, rezultatą persvėrė savo komandos naudai (2:1). 69 min. – vėl taikli „Neptūno“ ataka – po Mariaus Papšio smūgio rezultatas vėl lygus. Ir tai dar ne viskas – po keleto minučių M. Papšys dar kartą taikliai atakavo varžovų vartus ir rezultatas vėl – 2:3 „Neptūno“ naudai. Tačiau gargždiškiai pasiduoti neketino – 82 min. pasižymėjo Paulius Lotužys. Taigi rezultatas  lygus – 3:3. Toks jis išliko iki pat antrojo kėlinio pabaigos. O tai reiškė vieną – varžybos turės pratęsimą.

Per pratęsimą kova aikštėje nerimo – komandos toliau įrodinėjo, kuri vertesnė čempionų titulo. Pirmoji savo pranašumą pademonstravo „Banga“ B – 93 min. antrąjį įvartį per šias rungtynes pelnė D. Zubauskas. 108 min.– rezultatas vėl lygus (4:4), šįkart taiklus buvo „Neptūno“ žaidėjas Marius Stonkus. Po penkių minučių – sėkmė vėl šypsojosi D. Zubauskui  – „Bangai“ B pelnęs penktąjį įvartį jis kartu pelnė ir pergalę, gargždiškiams dovanojusią šių metų LFF II lygos Vakarų zonos čempionų titulą.

Šiose varžybose gausu buvo ne tik įvarčių, bet ir klaidų. Įspėjimus gavo „Bangos“ B žaidėjai D. Zubovas, Mindaugas Gelžinis (abu už grubų žaidimą), P. Lotužys, Kornelijus Smilingis (abu už delsimą atnaujinti žaidimą). Įspėjimais nubausti ir „Neptūno“ žaidėjai D. Navikas, Martynas Vėlyvis (abu už grubų žaidimą), J. Latakas , T. Špiegis (abu už perspektyvios atakos nutraukimą), Aurimas Skurdelis (už grubų žaidimą). „Neptūno“ žaidėjas M. Stonkus, gavęs du įspėjimus už grubų žaidimą, buvo pašalintas iš aikštės.

Pasibaigus rungtynėms nervai neatlaikė „Neptūno“ žaidėjui Aurimui Jurgelevičiui, kuris puolė aiškintis santykių su teisėju Donatu Rumšu. Nors teisėjas bandė nuraminti įsiaudrinusį futbolininką, įspėjo jį neperžengti asmens erdvės ribų, A. Jurgelevičius nesustojo – plūdo teisėją necenzūriniais žodžiais ir net grasino susidorojimu. Įsikišus teisėjo asistentui GevorkuiArakelianui, kliuvo ir šiam – klaipėdietis griebė jį už marškinėlių ir bandė suduoti. Konfliktas numalšintas tik įsikišus vienam iš lygos vadovų.