„Banga“ B ir „Akmenės cementas“ – po 7 įvarčius!

Šeštadienį ir sekmadienį sužaistos visos penkerios II lygos Vakarų zonos penkioliktojo turo rungtynės. Šeštadienį Klaipėdos „Atlantas“ B namų aikštėje nusileido Gargždų „Bangai“ B, „Radviliškis“ savo sirgalius nudžiugino laimėdamas prieš „Šilutę“, namuose žaidusiam Telšių „Džiugui“ B susitikimas su „Babrungu“ buvo nesėkmingas. Dar dvejos varžybos – sekmadienį: „Palanga“ B pralošė Kelmės „Kražantei“, „Akmenės cementas“ namuose sutriuškino Joniškio „Saned“.
Klaipėdiškiams Gargždų ekipa – neįveikiama
Rungtynėse tarp „Atlanto“ B ir „Bangos“ B veiksmo tikrai netrūko, bet tas veiksmas, kaip sakoma, – į vienus vartus. Bent jau pirmojo kėlinio metu klaipėdiškiai neturėjo kuo džiaugtis – visus laurus susišlavė gargždiškiai, sugebėję pelnyti net keturis įvarčius. 13-ąją minutę „Atlanto“ vartus taikliai atakavo „Bangos“ saugas Mindaugas Gelžinis, 27-ąją min. – saugas Vaidas Magdušauskas. Baigiantis kėliniui į „Atlanto“ vartus vienas po kito įskriejo dar du kamuoliai, šių įvarčių autoriai – saugas Paulius Lotužys (39 min.) ir puolėjas Jonas Bičkus (42 min.).
Prasidėjus antrajam kėliniui klaipėdiškiai šiek tiek atsigavo – 50-ąją minutę jų gynėjui Tautvydui Špiegiui pavyko pelnyti pirmąjį įvartį. Bet 65-ąją min. vėl džiūgavo „Banga“, kurios žaidėjas Darius Zubauskas pelnė penktąjį įvartį. Netrukus įmuštas ir šeštasis – taiklus buvo saugas Pijus Srėbalius (70 min.). Dar po penkių minučių (75 min.) „Atlantui“ vis dėlto pavyko pelnyti ir antrąjį įvartį, kai „Gargždų“ vartus įveikė klaipėdiškių ekipoje saugo poziciją užimantis žaidėjas iš Latvijos Deivids Dobrocevs. Bet tai nebuvo paskutinysis rungtynių įvartis – susitikimą vainikavo „Bangos“ saugas P. Lotužys, į savo sąskaitą įrašęs antrąjį šių varžybų įvartį, į komandos – septintąjį. Mačo baigtis – 2:7 svečių gargždiškių naudai.
Pirmąjį kėlinį komandos įveikė žaisdamos be klaidų, o per antrąjį klydo. Geltonas korteles užsidirbo gargždiškiai Jokūbas Strauka ir Armandas Šveistrys bei „Atlante“ žaidžiantys latviai D. Dobrocevs ir Nikita Juhnevičs.
„Radviliškis“ prieš „Šilutę“ – 2:0
Mačas tarp Vakarų zonoje lyderiaujančios „Radviliškio“ ekipos ir turnyrinės lentelės viduryje esančios „Šilutės“ nebuvo itin rezultatyvus. Tiesą sakant, geltonų kortelėlių šįkart buvo kur kas daugiau nei įvarčių.
23-iąją varžybų minutę „Šilutės“ puolėjas Robertas Šmitas, mušdamas 11 metrų baudinį, turėjo progą į savo komandos sąskaitą įrašyti pirmąjį įvartį, bet… Jo smūgis vartų nepasiekė. Pirmasis kėlinys baigtas 0:0, bet geltona kortelė pelnyta, ja įspėtas „Radviliškio“ žaidėjas Nerijus Volkovas.
Antrasis kėlinys taip pat pradėtas nuo klaidų, už jas nubaustas radviliškietis Nerijus Garuckas, o netrukus – šilutiškis puolėjas Aivaras Thales. Pirmasis įvartis pelnytas tik 61-ąją minutę – taiklus buvo „Radviliškio“ lyderis Deividas Dargužas. Po to – dar trys geltonos kortelės: prasižengė radviliškietis Agnius Juozapaitis ir „Šilutės“ puolėjai Robertas Šmitas bei Andrius Marcinkevičius. Nors atrodė, kad rungtynės baigsis švieslentei rodant vienintelį įvartį, per papildomą minutę „Radviliškio“ žaidėjas N. Volkovas vis dėlto sugebėjo rezultatą kilstelėti iki 2:0.
„Džiugas“ B nusileido „Babrungui“
Telšiuose vykusios „Džiugo“ ir „Babrungo“ rungtynės baigėsi visiška aikštės šeimininkų nesėkme. Iš viso pelnyti keturi įvarčiai, bet visus juos į savo sąskaitą įsirašė plungiškiai, sausu rezultatu įveikę kaimynus telšiškius.
Per pirmąjį kėlinį pelnytas tik vienas įvartis – 12 min. taiklus buvo „Babrungo“ žaidėjas Martynas Turskis. Padarytos ir dvi klaidos – prasižengė „Babrungo“ futbolininkai Aurelijus Barusas ir Rokas Gabalis.
Antrajame kėlinyje plungiškiai žaidė pelnydami jau ne geltonas korteles, o įvarčius. „Džiugo“ vartus dar sykį taikliai atakavo M. Turskis (60 min.), paskui – saugas Tomas Birškys (66 min.), o 72-ąją minutę trečiąkart pasižymėjo M. Turskis, po kurio smūgio rezultatas buvo 0:4. Už padarytą klaidą geltona kortele nubaustas telšiškis Marjanas Isajevas.
Smūgis į savus vartus
Sekmadienį namuose žaidusiai „Palangos“ B ekipai teko pripažinti Kelmės „Kražantės“ pranašumą. Tiesa, mačo rezultatas galėjo būti lygus, bet koją pakišo smūgis į savus vartus – „Kražantės“ džiaugsmui 23-iąją minutę savo vartus taikliai atakavo „Palangos“ komandoje žaidžiantis ukrainietis Dmytro Oliinyk. Taigi pirmasis kėlinys baigėsi 0:1 kelmiškių naudai.
Antrojo kėlinio metu abi komandos pelnė po vieną įvartį. 55 min. pasižymėjo „Palangos“ žaidėjas Gvidas Jonušas, 61-ąją minutę aikštės šeimininkų vartus sėkmingai atakavo „Kražantės“ futbolininkas Edvinas Jankus. Nepaisant to, kad abi komandos realiai pelnė tik po vieną įvartį, pergalę 1:2 šventė Kelmės komanda.
Akmenė nokautavo Joniškio ekipą
Sekmadienį namuose žaidęs „Akmenės cementas“ varžovus tiesiog paguldė ant menčių: Joniškio „Saned“ per pusantros valandos nesugebėjo pelnyti nė vieno įvarčio, o aikštės šeimininkai akmeniškiai jų susišlavė net septynis. Tiesa, vienas iš jų – pats pirmasis (27 min.) – „Akmenės cementui“ įskaitytas po to, kai „Saned“ žaidėjas Paulius Bieliauskas kamuolį įspyrė į savo vartus.
Pelnę pirmąjį įvartį, Akmenės futbolininkai ir toliau sėkmingai žengė pergalės pusėn. Per pirmąjį kėlinį įvarčius pelnė gynėjas Aivaras Rakašius ir puolėjas Vytautas Mituzas. Švieslentė rodė 3:0.
Startavus antrajam kėliniui puikiu įvarčiu pasižymėjo saugas Klaudijus Januitis (56 min.). 63-iąją minutę, gavęs progą mušti 11 metrų baudinį, dar vieną įvartį savo komandai pelnė A. Rakašius. Po šešių minučių šis žaidėjas komandą ir sirgalius nudžiugino dar kartą, „Akmenės cemento“ rezultatą pagerindamas iki 6:0.
Varžyboms einant į pabaigą (86 min.) nesusitvardė „Kražantės“ žaidėjas Tomas Reivytis, kuriam teisėjas iškėlė ir geltoną, ir raudoną kortelę. Taip Akmenės futbolininkai gavo progą dar kartą pagerinti ir taip puikų rezultatą. 11 metrų baudinį mušęs akmeniškių ekipos puolėjas Nedas Stankus buvo taiklus. Taigi Joniškis nokautuotas – 7:0.
Po 15-ojo turo komandos rikiuojasi tokia tvarka: 1. „Radviliškis“, 2. „Banga“ B, 3. „Babrungas“, 4. „Akmenės cementas“, 5. „Šilutė“, 6. „Džiugas“ B, 7. „Palanga“ B, 8. „Kražantė“, 9. „Saned“, 10. „Atlantas“ B. 16-asis turas startuos penktadienį.