9-ajame ture – triuškinantis „Neptūno“ žaidimas

Joniškio komanda paguldyta ant menčių

Penktadienį ir šeštadienį sužaistos penkerios LFF II lygos Vakarų zonos devintojo turo rungtynės. Turas pradėtas Klaipėdos „Neptūno“ (treneris Donatas Navikas) ir Joniškio „Saned“ (treneris Edmundas Bernotas) susitikimu, kurio ryškią pergalę šventė aikštės šeimininkai ir jų sirgaliai.

Pirmasis įvartis, pramušęs Sauliaus Kužmarskio saugomus „Saned“ vartus, pelnytas 24 varžybų minutę. Jo autorius – „Neptūno“ gynėjas Paulius Juška. Po poros minučių tas pats žaidėjas taiklus buvo dar kartą, o dar po minutės klaipėdiečiai jau džiaugėsi trečiuoju įvarčiu, kurį įmušė puolėjas Erikas Vainoras. „Neptūnas“ buvo nesustabdomas, kamuoliai vienas paskui kitą skriejo į pasipriešinti visiškai nesugebėjusios „Saned“ komandos vartus. Iki kėlinio pabaigos pasižymėti dar spėjo saugas Donatas Surblys (30 min.), P. Juška (37 min., trečiąkart), E. Vainoras (41min., antrą kartą), o kėlinį vainikavo ketvirtasis taiklus P. Juškos smūgis (44 min.). Po jo švieslentė rodė 7:0 klaipėdiečių naudai.

Antrasis kėlinys pradėtas žaidėjų keitimu ir įvarčiu, kurį 51 min. sėkmingai realizavo „Neptūno“ žaidėjas Ernestas Albrikas. Toliau aikštės šeimininkų rezultatą gerino saugai Lev Son (77 min.), Vladislav Kučerov (80 min.) ir Donatas Navikas (86 min.). Po pastarojo smūgio rezultatas švieslentėje nebekito – 11:0. Tokiu triuškinančiu rezultatu sužaidė Klaipėdos ekipa.

Sėkmė lydėjo ir „Babrungą“

Penktadienį pergale savo aikštėje džiaugėsi ir Plungės „Babrungas“ (treneris Kęstutis Petkus), sausu rezultatu įveikęs Klaipėdos „Rosą“ (treneris Rimantas Vilavičius). Tiesa, už pergalę plungiškiai labiausiai dėkingi neseniai komandos gretose žaisti pradėjusiam brazilui Marcos Rudwere Genar E Silva. Vien pirmajame kėlinyje jis keturiskart taikliai atakavo Konstantino Andrejenko saugomus „Rosos vartus. Pirmasis kamuolys į klaipėdiečių vartus įskriejo 9 min., na, o kėlinio pabaigoje brazilas buvo nesustabdomas – jo dėka rezultatas augo 37-ąją, 43iąją ir dar 44-ąją minutėmis. Taigi kėlinys baigtas 4:0. Tiesa, pelnyta ir viena pražanga – geltona kortelė iškelta „Babrungo“ žaidėjui Aurelijui Barusui.

Antrasis kėlinys vėl pradėtas Marcos Rudwere Genar E Silva įvarčiu (51 min.). Vėliau dar pasižymėjo „Babrungo“ žaidėjas Marius Vaišvila (65 min.). Na, o 79 min. teisėjui teko dukart kelti geltoną kortelę – M. Vaišvilai ir „Rosos“ žaidėjui Lukui Nedzinskui. Galutinis rezultatas – net 6:0 aikštės šeimininkų plungiškių naudai.

Pergalę šventė „Šilutė“

Šeštadienį Telšiuose rungėsi vietos „Džiugas“ B (treneris Rolandas Leščius) ir „Šilutė“ (treneris Svajūnas Česnulis).

Didžiausia nesėkmė – pirmasis įvartis į savo vartus, kurį įmušė „Džiugo“ B gynėjas Deimantas Kontenis (35 min.). Vėliau Povilo Survilos saugomus vartus jau atakavo priešininkai, pirmąjį įvartį realizavę 40 žaidimo minutę. Jo autorius – „Šilutės“ gynėjas Evaldas Užkuraitis. Pražangas pirmojo kėlinio metu pelnė „Šilutės“ saugas Martynas Vekteris (20 min.) ir „Džiugo“ B saugas Marius Šluta (36 min.).

Antrajame kėlinyje „Šilutė“ toliau augino savo rezultatą: net du įvarčius pelnė puolėjas Martynas Golubovskis (56 ir 70 min.), o baigiantis kėliniui – dar ir puolėjas Arnas Činauskas (85 min.). Taigi aikštės šeimininkams atsikvėpti neleista. Pražangos įskaitytos taip pat šilutiškiams – saugui Aivarui Bagdonui (65min.) ir Tomui Čeliauskui (83 min.).Galutinis rezultatas švieslentėje – iš vėl sausas: 0:5 „Šilutės“ naudai.

Juventa 99“ neįveikė „Atlanto“

Šeštadienį Šiaulių „Juventa 99“ (treneris Arvydas Kšivickas) namuose žaidė prieš Klaipėdos „Atlantą“ (treneris Marius Komovas). Deja, nesėkmingai. Pirmasis įvartis pelnytas 21 min. – Luko Drasučio saugomus šiauliškių vartus sėkmingai atakavo „Neptūno“ žaidėjas Mantas Tėvelis. Vėliau – tik pražangos, jas užsidirbo klaipėdiečių gynėjas Vytautas Laurinaitis (29 min.), šiauliškių atstovas Klaidas Ivanauskas (36 min.), na, o 39 min. geltonos kortelės iškeltos dukart – klaipėdiečiui M. Tėveliui ir „Juventos 99“ žaidėjui Tomui Staponkui.

Antrasis kėlinys taip pat pradėtas pražangomis, už kurias įspėjimus gavo šiauliškių gynėjas Darius Gulbinas (52 min.) ir „Atlanto“ gynėjas Rokas Barusas (65 min.). 66 min. džiūgavo aikštės šeimininkai – saugas Edas Romanovas, įveikęs Žymanto Butkaus saugomus „Atlanto“ vartus, išlygino rezultatą. Bet tik trumpam – 76 min. taiklus buvo „Atlanto“ gynėjas Aivaras Lukošius. Taigi galutinis rezultatas – 1:2 „Atlanto“ naudai.

Išgelbėjo 11 metrų baudinys

Šiauliuose vykusios „Šiaulių“ B (treneris Marius Gurskis) ir Tauragės „Tauro“ (treneris Žydrūnas Mačaitis) varžybos sėkmingos buvo aikštės šeimininkams.

Pirmasis rungtynių kėlinys – visiškai nerezultatyvus, na, o antrasis pradėtas pražangomis. Iš pradžių (56 min.) geltona kortelė iškelta „Šiaulių“ B gynėjui Deividui Puodžiūnui, o 60 min. kur kas rimčiau prasižengė raudoną kortelę užsidirbęs „Tauro“ žaidėjas Antanas Jockus. Taigi šiauliškiai gavo progą realizuoti 11metrų baudinį ir tai sėkmingai padarė – „Šiaulių“ B žaidėjas Grantas Jaseliūnas įveikė Sido Mačaičio saugomus „Tauro“ vartus ir šiuo įvarčiu pelnė pergalę savo komandai – 1:0. Daugiau taiklių smūgių nebūta, tik pražangos – geltonos kortelės iškeltos G. Jaseliūnui ir „Tauro“ atstovui Mantui Lėkiui.

„Radviliškiui“ savos sienos nepadėjo

Nors sakoma, kad namuose ir sienos padeda, deja, komandai „Radviliškis“ (treneris Mindaugas Urbonavičius), sekmadienį savo aikštėje žaidusiai prieš Gargždų „Bangą“ B (treneris DavidMarques Afonso), nesisekė – aikštės šeimininkai rungtynes pralaimėjo.

Pirmasis įvartis Aurimo Žirgulio saugomus „Raviliškio“ vartus pasiekė 16-ąją varžybų minutę. Taiklus buvo „Bangos“ B žaidėjas Ignas Venckus (jis, beje, yra rezultatyviausias šį sezoną, po pastarųjų rungtynių savo sąskaitoje jau turintis 14 įvarčių). Praėjus 26 minutėms šis futbolininkas pasižymėjo antrąkart – po rezultatyvaus smūgio gargždiškiai kėlinį baigė pergalingai – 0:2. Geltona kortelė per pirmąjį kėlinį iškelta tik vieną kartą – ją pelnė „Radviliškio“ žaidėjas Justas Gulbinas.

Prasidėjus antrajam kėliniui aikštės šeimininkai sušvelnino rezultatą – po Manto Martyšovo taiklaus smūgio į Manto Bertašiaus saugomus gargždiškių vartus švieslentė rodė 1:2. Tačiau viltis sužibo tik trumpam. Mat po 7 min. „Radviliškio“ vartus atakavo „Bangos“ B puolėjas Jonas Bičkus, o 80-ąją min. – dar ir Darius Zubauskas. Taigi galutinis rezultatas – skaudokas: 1:4 svečių naudai. Du „Radviliškio“ žaidėjai – Nerijus Garuckas ir M. Martyšovas – dar ir prasižengė.

Po 9-ojo turo komandos rikiuojasi tokia tvarka: 1. Gargždų „Banga“ B, 2. Klaipėdos „Neptūnas“, 3. „Šiauliai“ B, 4. „Šilutė“, 5. „Radviliškis“, 6. Plungės „Babrungas“, 7. Klaipėdos „Atlantas“, 8. Tauragės „Tauras“, 9. Telšių „Džiugas“ B, 10. Šiaulių „Juventa 99“, 11. Klaipėdos „Rosa“, 12. Joniškio „Saned“.